BlackBerry Playbook

BlackBerry Playbook se stal prvním tabletem, který je možné používat ve vládě USA

BlackBerry Playbook dosáhl na jedno významné prvenství. Jako vůbec první zařízení svého druhu totiž dosáhl na certifikaci FIPS, která je jakousi propustkou pro podobná zařízení do americké vlády. Značí to, že tablet je dostatečně bezpečný a Playbook se tak možná dostane do vlády USA.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Certifiakci FIPS (Federal Information Processing Standard) v USA obstarává Národní institut standardů a technologií (National Institute of Standards and Technology, NIST ). Aby mohlo být zařízení používáno ve vlád v USA, vyžaduje Federální zákon o správě bezpečnosti informací (Federal Information Security Management Act, FISMA) z roku 2002 právě tento certifikát. Playbooku se jako jednomu z mála zařízení podařilo certifikát získat a v kategorii tabletů se jedná o vůbec prvního zástupce.

PlayBook_edited7PlayBook_edited3PlayBook_edited1

Úctyhodná je doba, za kterou byl Playbook schválen NIST pro tento certifikát. Většinou totiž trvá udělení certifikátu FIPS i několik let, Playbook to zvládl za pár měsíců. BlackBerry Playbook byl také hlavní hvězdou konference FOSE ve Washingtonu DC. Jedná se o největší vládní konferenci zaměřenou na informační technologie a BlackBerry Playbook zvítězil v kategorii “Nejlepší prezentace” a také v kategorii “Nejlepší kapesní zařízení”. Gratulujeme Playbooku a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Zdroj: Press RIM

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

2 Comments

  1. Jo jako reklama je to bomba. Predstavte tablet co ma androida kterej napadaji denne :D a samotna cistka proti virum je jeste vetsi vir :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..