BlackBerry Playbook, Novinky

BlackBerry Playbook: nejzajímavější informace z recenzí, 2. část

Minulý článek o nejzajímavějších informacích z recenzí BlackBerry Playbook měl úspěch a tak si dnes ukážeme pokračování. Redakce se činily a tak zveřejnily další spoustu zajímavých informací týkajících se tabletu BlackBerry Playbook. Jak by se vám líbil třeba crash-test Playbooku?

→Připojte své BlackBerry výhodně k internetu.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ccjQ_r5Qbi0

Na YouTube se objevilo oficiální video při uvedení Playbooku na trh

Novinky – podpora a prodejní čísla

Prvně si řekneme nějaké novinky o Playbooku, které v poslední době vypluly na povrch. Jedno z nich je například zpráva, že podpora pro BlackBerry Playbook v BlackBerry Desktop Software pro počítače Mac od Apple přijde letošní léto. Uživatelé Maců tedy budou chvíli muset počkat, nebo používat například emulátor Windows podobný programu Wine.

BB_Playbook_supernovaPlaybook_3DPlaybook_icon

Co by vás mohlo také zajímat jsou prodejní čísla Playbooku. Analytické společnosti Jeffries a RBC Financial Group odhadly, že se první den prodalo na 50 000 kusů tabletu BlackBerry Playbook. Jejich odhady jsou založeny na pozorování stovek internetových obchodů a sledování, kdy už mají obchody vyprodáno. 50 000 kusů není jistě tak závratné číslo jako například 300 000 prodaných tabletů iPad v první den prodeje (duben 2010), na druhou stranu ale musíme uznat, že dnes je již trh s tablety přeci jen jinde. RIM plánuje letos prodat kolem pěti milionů kusů tabletu Playbook. Myslíte se, že se mu to podaří?

Bluetooth profily – podpora pro klávesnici i myš

BlackBerry Playbook momentálně podporuje celkem 4 Bluetooth profily:

  • Dial-Up Networking (DUN) – tato možnost umožňuje tethering skrze Bluetooth s jakýmkoliv telefonem, který jej podporuje
  • Serial Port Profile (SPP) – klasický profil pro sériový port, který využijete hlavně u počítače
  • Secure Simple Pairing (SSP) – profil pro zabezpečené spárování s jakýmkoliv zařízením disponujícím technologií BT
  • Human Interface Device (HID) (keyboard only) – tento profil umožňuje připojit k Playbooku další periferie jako je BT klávesnice, ale je potvrzena i funkčnost s BT myší

Možná jste si všimli, že v seznamu jaksi chybí profil A2DP, neboli přenos stereo zvuku do sluchátek skrze BT. Tento profil je očekáván v horizontu několika dnů, maximálně týdnů. Playbook využívá Bluetooth s technologií EDR (Enhanced Data Rate), což umožňuje přenos dat rychlostí až 2,1 Mbps.

Software: Need for Speed Undercover a sdílení souborů přes WiFi

Pokud si vzpomínáte, v souvislosti s Playbookem byly často zmiňovány dvě hry – tou první byl Quake 3D, jehož demo jsme mohli vidět na spoustě demonstračních videí. Tou druhou je legendární série Need for Speed ve verzi Undercover. Ve videu níže si můžete prohlédnout krátkou prohlídku této hry na Playbooku, která je v zařízení již předinstalována.

httpv://www.youtube.com/watch?v=4261TTR8Nbs

Na dalším videu si můžete prohlédnout další ze skvělých funkcí BlackBerry Playbook. Jedná se sdílení souborů skrze WiFi. Není to však žádné DLNA, jak by se mohlo zdát. BlackBerry Playbook se totiž chová jako další počítač v síti a stejně se s ním také pracuje. Konkrétně si to můžete prohlédnout na videu níže.

httpv://www.youtube.com/watch?v=zDBrXLgZKmc

Crash-test

Poslední část věnujeme velice zajímavému videu. Kolegové z Jephfoust otestovali odolnost tabletu BlackBerry Playbook. Několik pádů na zem způsobilo…však se podívejte sami.

httpv://www.youtube.com/watch?v=EkcE95FOTdE

Zdroje: BerryReview, CrackBerry, Jephfoust

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..