BlackBerry Playbook, Novinky

BlackBerry PlayBook míří do Evropy: Velká Británie a Nizozemí již v červnu

BlackBerry Playbook je již nějakou dobu prodáván ve Spojených Státech a v Kanadě. Sice je již celkem dost uživatelů, kteří ho mají doma, ale jedná se ve většině případů o zařízení dovezená nějakým kamarádem či známým. Nyní by už podobným komplikacím měl být konec. Playbook totiž míří do Evropy a to už 16. června!

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Již před nějakou dobou se objevily zvěsti o tom, že Playbook se začne ve Velké Británii prodávat od poloviny června. Nyní se tato informace potvrdila a to hlavně díky dalšímu trhu, na který Playbook míří. Tato země sice nikdy nebyla nikdy brána jako bašta BlackBerry, ale časy se mění, a tak další zemí, kde v červnu začne prodej Playbooku, je Nizozemsko, nebo chcete-li, Holandsko. Konkrétně společnost BelCompany. Cena BlackBerry Playbook bude v Evropě takováto:

  • verze 16 GB – 479 €
  • verze 32 GB – 579 €
  • verze 64 GB – 679 €

Cena je tedy v přepočtu o něco vyšší než je tomu v USA, ale alespoň už se nepočítá USD vs. Euro v poměru 1:1.

PlayBook_edited7PlayBook_edited3PlayBook_edited1

A jaké je konkrétní datum prodeje? Je to 16. června, tedy toho času za tři týdny. Toto datum pravděpodobně není náhoda – ve stejném období je totiž očekáván velký update operačního systému BlackBerry Tablet OS, který běží v Playbooku. Ten slibuje mnoho novinek, i když zatím není jasné jaké přesně to budou. Vypadá to tedy, že podobně jako v USA byl druhý den po uvedení dostupný update OS, tak v Evropě by to mohlo dopadnout stejně.

Datum 16. června tedy zřejmě bude datem hromadného zahájení prodeje ve více zemích napříč Evropou a vás jistě zajímá hlavně jedna věc – bude mezi nimi i ČR? Podle všeho to vypadá, že nebude. Oficiální dostupnost v ČR jestále velkou neznámou. Ale zase tak špatné to není, protože v okamžiku kdy se Playbook začne prodávat v Evropě se jistě jeho shánění velmi usnadní.

Zdroj: CrackBerry

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

  1. Tak jsem koukal na ceny a třeba u verze 16G je Evropská cena skoro o 3 tis vyšší než nákup přes eBay.co.uk… Takže není co řešit a vůbec mi nevadí, že se tady nebude prodávat…
    P.S. Už ho stejně mám. Od minulého týdne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..