BlackBerry Playbook, Novinky

BlackBerry® Playbook FAQ – nativní email, kalendář, BlackBerry® Bridge nebo sdílení internetu

Ryan Bidan, Senior Product Manager týmu kolem BlackBerry® Playbook, nám ve videu odpoví na ty nejžhavější otázky o novém tabletu BlackBerry®. Playbook nakonec nebude muset být tak úzce vázán na smartphone BlackBerry®. Doporučuji shlédnout toto video všem skeptikům.

FAQ_Playbook_big

Mnoho zlých jazyků Playbooku vytýkalo, že nepůjde používat bez smartphonu BlackBerry®. Toto video však všechno mění. Pokud neovládáte angličtinu, zde je několik hlavních bodů, o kterých se ve videu hovořilo:

 • pokud si budete chtít pořídit BlackBerry® Playbook, v žádném případě nebude nutné mít i smartphone BlackBerry®. Playbook je naprosto soběstačný WiFi tablet. Nabízí veškeré funkce jako je skvělý prohlížeč, vysoký výkon či multimediální dovednosti.
 • BlackBerry® Bridge je funkce, která vytvoří zabezpečené Bluetooth propojení Playbooku a zařízení BlackBerry®. Skrz něj můžete na Playbooku zobrazit veškerý obsah Vašeho BlackBerry® jako jsou emaily, kalendář, kontakty, poznámky nebo BBM – všechno bez jakýchkoliv dat uložených přímo v Playbooku. Je tak zajištěna naprostá bezpečnost používání Playbooku ve spolupráci s BlackBerry®.
 • v Playbooku se počítá také s nativní aplikací kalendáře i emailu, tudíž bude možné ho používat opravdu plnohodnotně. Tyto aplikace nebudou dostupné hned při spuštění, ale přijdou s updatem OS. Každopádně uživatelé BlackBerry® jsou bez starostí – přes BB Bridge budou veškeré aplikace dostupné ihned.
 • díky BB Bridge můžete také sdílet internetové připojení, což znamená, že si nemusíte kvůli Playbooku platit speciální datovou simkartu, ale používáte klasicky svoje BIS/BES
 • updaty OS bude RIM vydávat sám, nebudete tudíž muset čekat na operátory a podpora tak bude mnohem rozsáhlejší a rychlejší

Čím více detailů o Playbooku se dostává na svět, tím úžasnější mi přijde. My, uživatelé BlackBerry®, si snad ani nic lepšího nemůžeme přát.

[link na YouTube]

Zdroj: InsideBlackBerry, CrackBerry

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

 1. Na mobilmanii mi nebyli schopni odpovědět. Má Playbook GPS nebo nemá? Nebo si jí může “nasdílet” z BB? Byla by strašná škoda, kdyby tohle zařízení neumělo navigovat.

  1. Ukaž mi oficiální navigaci Android…nebo Apple…nebo Samsung…
   Jak můžeš říct, že na to BB prdí? Pravděpodobně to není perspektivní pro vývojáře, ale BB jako takové s tím nemá co dělat. Je to otevřený OS, takže navigaci můžeš vytvořit klidně Ty.
   Tím samozřejmě neříkám, že kvalitní offline navigace nechybí. Ale není fér to házet na výrobce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..