PlayBook Aplikace

BlackBerry News: nejlepší RSS čtečka pro Playbook

Jedním z hlavních využití zařízení typu tablet je bezpochyby konzumace obsahu. A jak pohodlněji konzumovat obsah z nejrůznějších webových stránek než v RSS čtečce? Čtečka BlackBerry News je navíc přímo od RIMu, je to vlastně obdoba oblíbeného BlackBerry News Feeds v našich telefonech BlackBerry. Jak vlastně tato čtečka vypadá?

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

RSS čtečka BlakckBerry News je vlastně sourozenec BlackBerry News Feeds (BBNF). Pokud tuto čtečku využíváte v telefonu BlackBerry tak jistě víte, že je vázaná k vašemu BlackBerry ID. Díky tomu se můžete na jakémkoliv kompatibilním zařízení přihlásit pod tímto ID a budete mít aktivní pouze vaše nastavené kanály.

BlackBerry News (1)BlackBerry News (2)BlackBerry News (3)

Jak můžete vidět ze screenshotů prostředí je přehledné a jednoduché. Pokud již používáte BBNF v telefonu, tak se vám již při prvním spuštění načtou vaše nastavené kanály. Pokud jste BBNF nepožívali, tak si můžete jednoduše nastavit kolik kanálů chcete. Základem jsou dvě obrazovky – My News a News Library. V obrazovce My News se ukazují pouze vaše uložené RSS kanály. Ty můžete vyhledávat přímo podle nějaké fráze nebo URL.

BlackBerry News (4)

Pokud nevíte přesně co hledat, pak můžete využít druhou obrazovku – News Library. Zde jsou přehledně roztříděné internetové servery podle zaměření. Najdete zde témata jako je BlackBerry, Zábava, Životní styl, Věda, Tehcnologie nebo Sport. Vybere si tedy skutečně každý. V kategoriích jsou někdy také podkategorie, takže například kategorie Sport obsahuje podkategorie Hokej, Baseball, Box, Cricket apod. Následně si pouze zaškrtnete servery, které chcete přidat mezi své RSS kanály a hotovo.

BlackBerry News (5)

Zobrazení jednotlivých příspěvků je vyřešeno velmi přehledně a rychle se tak dostanete ke všem novinkám. Přímo ve čtečce si pak můžete články také přečíst, text se navíc ukládá do mezipaměti, takže spoustu článků si můžete přečíst i offline.

BlackBerry News (6)BlackBerry News (7)

Aplikace je zatím pouze v angličtině, ale v souboru s aplikací se nachází také česká jazyková verze. Bohužel je tu ještě jeden problém – aplikace zatím nejde v České republice stáhnout. Musíme tedy buď počkat na oficiální dovoz Playbooku do České republiky nebo…

Existuje ještě jedna možnost jak nainstalovat tuto aplikaci. Ovšem je to spojeno s jednou nevýhodou – je nutné si stáhnout TUTO zabalenou zálohu tabletu BlackBerry Playbook od kolegy z Vietnamu. V této záloze jsou zazálohovány aplikace v jeho Playbooku a nachází se tam také aplikace BlackBerry News, vyextrahujte soubor s koncovkou .bbb. Po připojení Playbooku k BlackBerry Desktop Manageru zvolte možnost Zařízení – Obnovit a najděte soubor, který jste vyextrahovali z archivu. Obnovte tablet a voila – BlackBerry News jsou tady. Bylo by to ale moc jednoduché a tak je zde malý háček – v Playbooku vám zmizí veškeré aplikace. Zůstanou pouze nativní aplikace, BlackBerry News a aplikace ScrapBook a AngryBirds (o AngryBirds na Playbooku si napíšeme jindy).

BlackBerry News for Playbook na App Worldu

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..