BlackBerry Aplikace

BlackBerry Music: RIM pracuje na vlastní hudební síti

Podle posledních zvěstí RIM momentálně testuje nový projekt vlastní hudební sítě, která bude postavena na principu sdílení hudby s přáteli. Využita bude samozřejmě nová platforma BBM Social Platform, která vám umožní poslouchat 50 písniček z knihovny každého z vašich přátel.

→Vyberte si z nabídky modelů BlackBerry ten svůj.

Pokud jste sociální typ a rádi se s přáteli dělíte o nejen o své zážitky, ale také například o svou oblíbenou hudbu (např. přes YouTube), pak vás nový projekt RIMu určitě potěší. Díky nové službě, říkejme jí například BlackBerry Music, můžete poslouchat spoustu skladeb a sdílet je se svými přáteli. Řekněme si pár uniklých detailů:

  • uživatelé si stáhnou samostatnou aplikaci z BlackBerry App World
  • po nainstalování by měla byste měli mít nějaký čas na vyzkoušení aplikace zdarma, očekává se cca 1 měsíc
  • po uplynutí trial verze bude služba stát pravděpodobně $5 /měsíc
  • po stažení aplikace si uživatel může vybrat až 50 skladeb, ty budou přehledně rozdělené do kategorií
  • z aplikace můžete doporučit stažení svým přátelům na BBM, Ti se tak připojí do vaší sítě pro sdílení hudby
  • poté můžete poslouchat nejen vašich 50 skladeb, ale jakékoliv skladby z “padesátky” vašich přátel. Pokud tedy budete mít 20 přátel, máte hned k dispozici 20 * 50 = 1000 skladeb k poslechu

Služba rozhodně vypadá zajímavě. Je však otázka jak moc se bude uživatelům líbit měsíční paušál $5 (cca 85 Kč). Zda se služba dostane také do České republiky zatím není jasné, ale na druhou stranu – RIM plánuje v nejbližší době v ČR velké věci. Takže se třeba dočkáme i BlackBerry Music. Každopádně testovací provoz již interně běží a v horizontu několika týdnů by měl být spuštěn omezený testovací provoz pro veřejnost.

Zdorj: CB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

  1. Hodně zajímavý počin, poslední měsíc mám pocit, že RIM nespí a některé slabiny proti konkurenci chce co nejdříve odbourat.
    Vojto, ještě by mě zajímaly ty plánované velké věci v ČR co jsi zmínil, nevím jestli nějaká informace už tady proběhla, nebo jestli nejde něco alespoň rámcově zmínit. Díky.

  2. V každém případě asi není náhoda, že před časem přešla významná část českého programátorského týmu Sun (Java) do u nás nově zřízeného RIM týmu ;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..