BlackBerry Aplikace

BlackBerry Messenger míří do Androidu a iOS

Server Boy Genius Report dnes přišel s velmi zajímavou zprávou. Podle důvěryhodných zdrojů prý RIM dokončuje práce na aplikace BlackBerry Messenger pro zařízení s operačním systémem Android a iOS. Jak bude vypadat BlackBerry Messenger na cizí platformě?

→  Připojte své BlackBerry výhodně k internetu.

Obrázek výše je samozřejmě fotomontáž. Pravdou však nejspíš je, že s BBM bychom se opravdu mohli setkat v zařízeních s operačním systémem Android a iOS. Pokud se tato informace skutečně potvrdí, mohl by to být velmi významný krok. Momentálně je na světě registrováno cca 30 milionů aktivních uživatelů BBM. To je slušná uživatelská základna, nemyslíte?

BBM pro Android a iOS pravděpodobně nebude mít všechny možnosti standardního BBM na BlackBerry. Údajně by nemělo fungovat posílání obrázků, souborů, sdílení polohy apod. Tento krok je naprosto logický. RIM chce mít zkrátka v rukávu nějaké to eso pro samotná BlackBerry. Otazník visí nad pořizovací cenou, pravděpodobně bude zdarma, ale hlavně nad tím, zda nebude Apple a Google proti.

Jste členem jedné ze čtyř skupin BlackBerryCzech na BBM?

U Androidu lze aplikaci uhlídat těžko. Přecejen se jedná o otevřený operační systém a dohrát si můžete aplikace prakticky odkudkoliv, třeba i ze samotného instalačního souboru s koncovkou apk. Nejste vázaní na market. Ovšem u Apple je situace jiná. Operační systém iOS je striktně vázán na iTunes a App Store a tudíž se nabízí otázka, zda to nebude Applu trochu proti srsti. Nahlížet na to můžeme například z těchto pohledů:

  • RIM bude doufat, že uživatelé platforem Android a iOS si po vyzkoušení BBM budou chtít vyzkoušet jeho plnohodnotnou verzi na BlackBerry – to se nebude líbit Applu a Googlu
  • Apple a Google budou doufat v to, že uživatelé zůstávající u BlackBerry hlavně kvůli BBM, přestoupí na jejich platformu s tím, že o BBM nepřijdou – to se nebude líbit RIMu

Ovšem zajímavé bude sledovat ještě jednu věc – jak to RIM udělá s identifikací a s bezpečností? Jak všichni víme, BBM uživatel je jednoznačně identifikován díky PINu jeho BlackBerry. Ale ani Androidy ani iPhony/iPady/iPody žádným PINem nedisponují. Logicky se tak nabízí další identifikátor, který RIM začíná v poslední době prosazovat – BlackBerry ID.

BBM by se měl stát zcela novou sociální platformou a rozšíření na ostatní platformy by mu mohly výrazně pomoci. O této informaci jsme vás informovali ve článku BlackBerry® Messenger 6.0: zásadní novinky přidají mnoho možností. Mohl by se BBM stát opravdovým kladivem na operátory?

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

  1. No neviem veru čo je na tom pravdy. Už teraz existuje WhatsApp, ktorý pokrýva všetky platformy. A ešte jedna vec, sám autor článku vyvracia celú úvahu o tejto informácii vo svojom závere. To by už RIM mohol upustiť od BIS (okrem mailov) kedže je logické, že by sme to už nepotrebovali pri komunikácii s inými BBM na iOS a pod. Posledná pripomienka, ako by niekto chcel vypustiť komunikačný program bez možnosti posielania fotiek, videí a podobne? Však by to bol výsmech a pri porovnaní s Whatsapp, ktorý používajú iOS či Android users.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..