BlackBerry Aplikace

BlackBerry Messenger 6 ke stažení s novými sociálními funkcemi

Po uvolnění oficiální verze aplikace pro Facebook zde máme další update, který se týká sociálních sítí. Nyní se však jedná o něco více ostružinového, protože byla vydána oficiální verze BlackBerry Messenger 6, která přináší spousty novinek. Tou hlavní je možnost integrace BBM do nejrůznějších aplikací sportovními přenosy počínaje a hrami konče.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

BlackBerry Messenger je služba dostupná pouze u telefonů BlackBerry. Jedná se o jeden z nejpropracovanějších “kecálků” v mobilním světě a jeho možnosti jsou opravdu obrovské. Celosvětově používá BlackBerry Messenger, zkráceně BBM, na 54 milionů uživatelů a většina z nich si nyní může stáhnout verzi BBM6 se spoustou novinek.

Pomocí aplikace BBM můžete chatovat a sdílet obrázky, videa, hlasové zprávy nebo další soubory se svými přáteli, kteří také vlastní BlackBerry. Jednou ze zásadních funkcí BBM je funkce BBM Groups, která vám umožňuje vytvářet skupiny až o 30 členech a následně se skupinou chatovat, sdílet s ní obrázky, seznamy, události a další. Můžete tak například naplánovat víkendový výlet s rodinou, i když budete každý v tu chvíli fyzicky jinde. Všechna data, která projdou skrze BBM jsou navíc velmi silně zabezpečena, takže se nemusíte obávat žádného porušení soukromí.

ScreenCaptureScreenCapture_001ScreenCapture_002

Všechny tyto funkce už umí BBM nějakou dobu. Nyní však RIM vydal velmi důležitý update a na světlo světa se dostala nová verze BBM6. Její hlavní novinkou je integrace BBM Social Platform. BBM Social Platform je nová sociální platforma, kterou vyvinul RIM přesně pro zařízení BlackBerry. Tato platforma přináší mnohé funkce:

  • z aplikací spojených s BBM můžete rovnou sdílet trofeje, odměny, skóre a další
  • sdílet aplikace s příteli na BBM a pozvat je ke stažení dané aplikace
  • můžete chatovat s příteli přímo uvnitř aplikace nebo dokonce hrát přes BBM hry
  • můžete spouštět aplikace z profilu vašich přátel

Možností jak tyto funkce implementovat je nespočet. Jmenujme alespoň pár příkladů pro lepší představu. V aplikaci Foursquare můžete například přímo z aplikace sdílet odznaky, ve hře Dark Orbit své nejvyšší skóre nebo v aplikaci ScoreMobile sdílet výsledky sportovního utkání vašeho oblíbeného týmu.

ScreenCapture_003ScreenCapture_004ScreenCapture_005

Sdílením informací to však nekončí. Díky BBM Social Platform jsme se konečně dočkali her kde proti sobě může hrát více hráčů. Momentálně můžete stáhnout hry jako Backgammon nebo legendární lodě Battle on BBM a hrát proti svému příteli na BBM. Přímo v aplikaci můžete také chatovat, takže o zábavu bude jistě postaráno. Kam až sahají možnosti BBM Social Platform se dozvíme časem. Vývojáři ji určitě budou hojně využívat a už nyní tuto platformu integrují aplikace jako foursquare, ScoreMobile, Nobex Radio, Poynt, Gist a další.

Doporučuji vyzkoušet například hru Battle on BBM. Sice nejde v App Worldu stáhnout v ČR, ale nezoufejte. Stáhněte si hru v sekci Downloads a můžete hrát do aleluja. Jen upozorňuji, že je nutné ještě před samotnou instalací hry nainstalovat nejnovější BBM6, který stáhnete v App Worldu.

Zdroj: Inside BlackBerry

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..