Novinky

BlackBerry dokáže spouštět Android aplikace!

Již před několika týdny se spekulovalo, že nový operační systém BlackBerry Tablet OS, který je použit v BlackBerry Playbook, díky podpoře Java Virtual Machine dokáže spouště aplikace určené pro Android. Ovšem jaké překvapení na nás čekalo před pár dny, kdy se na svět dostala informace, že Android aplikace dokáže spustit i samotný smartphone BlackBerry!

BlackBerry Playbook

Informace o tom, že BlackBerry Playbook dokáže spouštět Android aplikace je již několik týdnů stará. Zda se to společnosti Google líbí, či je to vůbec legální, to bohužel nevíme. MWC v Barceloně nám ovšem potvrdilo, že Playbook skutečně tyto aplikace spouštět dokáže. Ve videu níže se zaměřte na čas 0:14. Zřetelně jsou tam slyšet slova zaměstnance RIMu, která říkají: “Budeme podporovat i Android aplikace”. Vzhledem k tomu, že Playbook plánuje přijít na trh se 4000 dostupnými aplikacemi, bylo by toto příjemné rozšíření aplikací…asi tak o 150 000?

Smartphony BlackBerry

Teď ovšem ten opravdový šok. Společnost ShopSavvy, která pro Android vyvíjí stejnojmennou aplikace, totiž objevila ve Flurry Logs velice zajímavá data! Jejich Android aplikace běžela na zařízeních BlackBerry!

Skutečně je to tak. Nikdo neví jak je to možné, ale aplikace neběžela dokonce ani na žádném prototypu s nejnovějším OS6.1 nebo alespoň 6.0. Log totiž zaznamenal činnost modelů BlackBerry 8300, 8600 a 8520, které mají nejnovější systém OS4.7, v případě 8520 OS5. Jelikož se po této zprávě mnoho serverů ozvalo, že dokud neuvidí samotné logy, tak této zprávě neuvěří, ShopSavvy poskytla k nahlédnutí Flurry logy. Je na nich jasně patrné, že model BlackBerry 8300 využíval aplikaci 31. ledna 2011, model 8600 dokonce 17. a 24. ledna 2011 a model 8520 pak 7. února 2011.

BB_Android_8300BB_Android_8520BB_Android_8600

Co vy na to? Jak se vám zamlouvá představa statisíců Android aplikací na vašem BlackBerry či na Playbooku?

Zdroj: ShopSavvy, CrackBerry

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

5 Comments

 1. No já myslím že by to bylo více než super,ale jak píšeš Google se to asi líbit nebude a udělají nějaké opatření. Si myslím.

  1. Myslím si, že by se spouštěním andoidích app neměl být problém, jelikož je zdrojový kod vydávaný pod GPL (Dalvik předpokládám taky).

 2. Ja to mam za sebou,mna hned napadla navigacia Sygic.
  Subor sygic. apk nevedelo BB precitat,
  Subor sygic.jad po prepisani BB-cko dlho nacitavalo cca 3 min, 2MB instalacny subor a nic, chybajuci manifest,
  Subor Sygic.jar dopadol takisto ako subor Sygic.jad.
  Mozno to bude chcet vyskusat inu verziu alebo mozno uplne iny program a nie prave navigaciu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..