Články & Recenze

BlackBerry® Datasmart: více dat za méně peněz

Jistě jste si všimli, že poslední dobou zažíváme obrovský boom smartphonů, tabletů a mobilního internetu, který je k nim neodmyslitelně spjat. Samozřejmě operátorům se to nelíbí a tak začínají čím dál častěji uplatňovat FUP (Fair-User-Policy) s omezením. Pokud máte BlackBerry®, máte štěstí. Datová náročnost BlackBerry® je totiž několikanásobně nižší, než u ostatních mobilních zařízení a to až 4x.

Možná víte, že smartphony BlackBerry®  jsou navrženy tak, aby co nejlépe hospodařily s daty. Díky tomu je používání internetu BlackBerry® velice efektivní. Tato technologie se nazývá BlackBerry® Datasmart.

Tuto technologii si můžeme představit jako klasické zazipování souborů v počítači. Velký objem dat je tak znatelně zmenšen při zachování jejich informace. Podobný proces probíhá na straně serverů RIM. Data se tam nejprve zkomprimují a až poté se odešlou do zařízení BlackBerry®. Tam se data posléze dekomprimují takže informace je zachována ovšem datový přenos je několikanásobně nižší.

Společnost Rysavy Research vypracovala studii, kde jasně ukazuje, kolik dat technologie BlackBerry® Datasmart ušetří. V případě prohlížení webových stránek spotřebuje BlackBerry® 2x méně dat, při práci se sociálními sítěmi, například Facebook, je spotřeba opět 2x nižší. Při práci s emailem je přenos dat dokonce 4x nižší než u ostatních zařízení.

Co používáte na svém BlackBerry® nejvíce? Email, webový prohlížeč nebo IM/Sociální sítě?

Zdroj: Inside BlackBerry®

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

2 Comments

  1. Jsem si jist, že mi to někdo vysvětlí, protože ne úplně a zcela tomuto sdělení rozumím. Tohle řešit by mělo smysl v případě, že bych neměl zaplacený datový tairf a počítal, kolik mě co bude stát. V případě, že zaplacený tarif mám, potom očekávám, že se ke mně dostane tolik dat, kolik potřebuji. A je na straně provozovatele, aby zajitil tuto dodávku tak nejlépe jak může. Nevím proč mám pocit, že komprimování a dekomprimování ve svém důsledku celý proces předání dat pouze zpomaluje a ačkoli celkový čas na zobrazení informace se do jisté míry možná kompenzuje nižším časem na předání menšího objemu dat, je výsledná doba alespoň dle mého subjektivního pocitu stejná, či horší oproti jiným OS. Takže jediný, čím se tu RIM chlubí je, že ušetří HW prostředky, aniž by jakkoli sledoval to hlavní, spokojenost uživatele. Ovšem udělat ze své slabosti výhodu, je pro úspěch čehokoli velice důležité.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..