Přístroje & Příslušenství

BlackBerry Curve 9360 oficiálně představeno

RIM představil nový smartphone, který se zařadí do rodiny zařízení Curve. BlackBerry Curve 9360 je novinka s 800MHz procesorem, 512MB pamětí ROM i RAM a novým operačním systémem BlackBerry 7. Jako druhý model výrobce přináší také podporu technologie NFC.

→ Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Předem je nutno říct, že RIM vlastně představil tři smartphony. V našich končinách však bude pravděpodobně dostupný pouze model Curve 9360. Další dva modely – Curve 9350 a Curve 9370 se liší pouze druhem sítí, ve kterých lze zařízení provozovat. U modelu 9370 se to navíc týká také paměti, takže si ukažme, jaké ty rozdíly jsou:

 • BlackBerry Curve 9350 – CDMA sítě, 512 MB RAM a ROM
 • BlackBerry Curve 9360 – GSM Tri-Band UMTS/Quad-Band EDGE, 512 MB RAM a ROM
 • BlackBerry Curve 9370 – CDMA/EVDO/Quad-Band EDGE, 512 MB RAM, 1 GB ROM

BB_Curve_9360_official (1)

Vraťme se ale zpět k modelu Curve 9360. Už na první pohled si jistě všimnete hladkých linií. Vše je zaoblené a lesklé. Uvidíme, jak tento nový design osloví zákazníky, osobně se mi docela líbí. Přední strana nabízí pohled na plnohodnotnou qwerty klávesnici. Její tlačítka jsou oddělená, což je typický znak řady Curve. Nad klávesnicí je pětice tlačítek pro ovládání telefonu – dvě tlačítka pro ovládání hovoru, tlačítko menu, zpět a optický trackpad. Nad tím vším září 2,4 palcový TFT displej s rozlišením HVGA+ (480×360 px), který není dotykový. Model Curve 9360 je tak prvním modelem s novým operačním systémem BlackBerry 7, který nemá dotykový displej.

BB_Curve_9360_official (1)BB_Curve_9360_official (2)

Zadní strana nabízí pohled na kryt baterie, který po sejmutí skrývá baterii o kapacitě 1000 mAh. Výrobce slibuje pohotovostní dobu až 14 dní, ale to ukáže až praxe. Každopádně je to jedna z nejmenších baterií, které byly v BlackBerry kdy použity. Krom baterie nalezneme pod krytem ještě sloty pro SIM kartu a paměťovou kartu, která může mít kapacitu až 32 GB. Tím můžete rozšířit vnitřní paměť, která má v základu 512 MB. Zadní kryt však skrývá ještě něco – je na něm umístěna anténa pro technologii NFC, takže model Curve 9360 je již druhým modelem v portfoliu výrobce RIM, který touto technologií disponuje.

BB_Curve_9360_official (3)BB_Curve_9360_official (4)

O bezproblémový chod telefonu se stará procesor Qualcomm o taktu 800 MHz, pomáhá mu dále 512 MB paměti RAM. Uvnitř nalezneme nejnovější operační systém BlackBerry 7, který přináší lehkou změnu vzhledu oproti starší verzi OS6, ale přináší navíc také například podporu OpenGL, čehož využívá uživatelské prostředí s prvky Liquid Graphics. Dále přináší nový internetový prohlížeč s plnou podporou HTML5, podporu NFC a čeká nás také Wi-Fi Hotspot. Telefonu nechybí ani funkce jako GPS nebo Bluetooth 2.1. Ze senzorů zmiňme magnetometr, akcelerometr nebo senzor osvětlení.

Očekávaný příchod zařízení ne trh je třetí čtvrtletí letošního roku, cena by se měla dostat pod 10 000 Kč.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

9 Comments

 1. Pro mě, odpůrce “dotykáčů”, ideál. Jenom doufám že se cena dostane hooodně pod 10.000,-. Osobně bych si tipnul něco málo pod 8.000,-.

   1. Já teda s Alzou nikdy problém neměl, i můj 9520 pochází odtamtud, zrovna BB 9300 si tam před pár týdny na mé doporučení koupil kamarád (takže o jednoho BBfana více:-)). O záruku strach asi nemám, sice jsem BB nikdy nereklamoval (spolehlivé to stroje:-)), ale s jinými věcmi mi tam vždy vyšli vstříc. A podle Heureky je cena mezi 6-7 tisíci u spousty obchodů, a to i obecně známých a spolehlvých.

 2. Na shopblackberry.cz 8160,-, nicméně ceny tohoto obchodu se mi zdají dost přemrštěný. Např. HF HS-500 za 1500,- bez pár korun mi přijde jako dost nehorázná cena, když jsem úplně to samé zboží koupil na ebayi za půlku i s poštovným! Určitě hodně z toho dělá záruka, která je prakticky jen 30 dní, ale ještě nikdy jsem s telefony a příslušenstvím z USA neměl nejmenší problém.

  1. 1. Ceny v USA jsou nějak nastavené, ale v ČR prostě není dostatečně velký dodavatel, aby zajistil ceny s menším rozdílem z oficiálních zdrojů s platnou zárukou atd.
   2. Ebay může být o štěstí, kamarád si koupil “nový” Pearl 9100 za cca 5000,- a pak vrazil další tisíc do překrytování, protože to co mu přišlo nebylo nové ani omylem a reklamace pochopitelně neprošla.
   Za sebe si klidně připlatím nejen za spolehlivý přístroj (BB) ale i za bezproblémovou záruku, i když jí třeba nakonece nevyužiju.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..