Články & Recenze, Přístroje & Příslušenství

BlackBerry Curve 9360: exkluzivní první dojmy a video

Exkluzivně se nám podařilo získat nejnovější model BlackBerry Curve 9360, který je prvním modelem BlackBerry s novým OS7 bez dotykového displeje. Jedná se o telefon střední třídy s 800MHz procesorem, 512MB pamětí ROM a RAM a perfektní klávesnicí. První dojmy a video nového modelu si můžete prohlédnout v našem článku.

→ Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Před pár dny RIM oficiálně představil světu nejnovější model svého portfolia – BlackBerry Curve 9360. Informovali jsme Vás o něm v tomto článku, takže v dnešním článku se zaměříme především na první dojmy z tohoto zařízení a také si můžete prohlédnout první krátký videopohled.

BlackBerry Curve 9360 liveBlackBerry Curve 9360 liveBlackBerry Curve 9360 live

BlackBerry Curve 9360 zaujme především svým vzhledem. Předchozí modely Curve 8520 a 9300 se nesly také ve stylu oblých tvarů, ale nový model 9360 tento styl posouvá ještě dále. Všechny hrany jsou zaoblené, kulatější jsou také záda. Díky tomu a také díky příjemným rozměrům 109 × 60 × 11 mm a nízké hmotnosti pouze 99 gramů telefon skvěle padne i do menší do ruky. Nad klávesnicí se téměř nemá cenu pozastavovat, protože ta je opět brilantní. Uživatelé, kteří mají rádi oddělené klávesy tak budou vrnět blahem.

BlackBerry Curve 9360 liveBlackBerry Curve 9360 liveBlackBerry Curve 9360 live

Trochu překvapivé je řešení zadního krytu, který se musí “sloupnout”. Toto řešení dnes potkáváme prakticky u všech výrobců a RIM se ho evidentně chytil také. Naštěstí kryt nepůsobí tak křehce jako například u LG Optimus Black a je z mnohem pevnějšího plastu. Pravděpodobně také z důvodu, že se v něm ukrývá anténa NFC. Už se těšíme až budeme moci NFC pořádně otestovat, zatím však pro BlackBerry žádná dostupná aplikace není.

BlackBerry Curve 9360 liveBlackBerry Curve 9360 liveBlackBerry Curve 9360 live

Co nám působí trochu starosti je použitá baterie. Má totiž kapacitu pouze 1000 mAh, což není nijak závratná hodnota. Výrobce sice slibuje pohotovostní výdrž až 14 dní v GSM sítích nebo 6 hodin přehrávání videa, skutečnost se však teprv ukáže. Naději může slibovat například model Bold 9900, který s baterií 1250 mAh dokáže vydržet 2 dny plného nasazení, takže model Curve 9360 by se se slabším hardwarem mohl dostat na podobnou úroveň.

BlackBerry Curve 9360 liveBlackBerry Curve 9360 liveBlackBerry Curve 9360 live

Vyzkoušeli jsme si také nový operační systém BlackBerry 7. Ten přináší spoustu novinek jako je například podpora NFC technologie, OpenGL, prostředí Liquid Graphics využívající grafického procesoru nebo vylepšený internetový prohlížeč. Na malou procházku prostředím se můžete podívat v našem videu níže. Procesor s taktem 800MHz zvládá chod systému s přehledem, pomáhá mu při tom zmíněný grafický čip a 512 MB paměti RAM.

BlackBerry Curve 9360 liveBlackBerry Curve 9360 liveBlackBerry Curve 9360 live

httpv://www.youtube.com/watch?v=UtznswSnCyk

Na žádnou skutečnou slabinu jsme během prvního testování nenarazili, ale určitě nějakou odhalíme v naší recenzi, kterou se Vám budeme snažit zprostředkovat co nejdříve. BlackBerry Curve 9360 se dostane na trh v USA během pár dnů. V řádu týdnů se poté dostane také do Evropy včetně České republiky. Cenu očekáváme mezi 8 000 až 9 000 Kč.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..