Novinky

BlackBerry Bold 9900 a Curve 9360 jsou prvními smartphony s certifikací pro MasterCard PayPass

BlackBerry Bold 9900 a BlackBerry Curve 9360 toho moc společného nemají. Krom nového operačního systému je to již pouze technologie NFC. A právě díky NFC a vysokým bezpečnostním standardům řešení BlackBerry se modely Bold 9900 a Curve 9360 staly prvními smartphony, které obdržely certifikaci pro službu MasterCard PayPass – bezkontaktní platební systém.

→Připojte své BlackBerry výhodně k internetu.

Technologie NFC (Near-Field-Communication) se tento rok začíná dostávat do popředí. Mnozí mluví a další technoloigické revoluci, která přinese mnoho služeb spojených právě s touto technologií. Jednou z nich jsou také bezkontaktní platby pomocí NFC zařízení jakými jsou právě BlackBerry Bold 9900 a Curve 9360.

Aby však mohly takové služby fungovat je potřeba splňovat přísná bezpečnostní kritéria a mít za sebou silnou infrastrukturu. Bezpečnost v tomto případě zajišťují zařízení BlackBerry a infrastrukturu obstarává systém PayPass od společnosti MasterCard. BlackBerry Bold 9900 a Curve 9360 jsou tak prvními telefony se SIM kartou, které tuto certifikaci obdržely. Nyní už nestojí nic v cestě tomu, abychom se v nejbližší budoucnosti dočkali plateb skrze NFC. Pro ukázku se podívejte na demonstraci NFC u zmíněných modelů Bold 9900 a Curve 9360:

httpv://www.youtube.com/watch?v=wwjU4tEvQjs

Myslíte si, že tato technologie bude mít skutečně takový úspěch jaký je jí přisuzován?

Zdroj: CB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

2 Comments

  1. Službu jsem nijak zvlášť nestudoval, ale mohl by někdo znalý odpovědět, jak budou platby probíhat? Mohu tuto službu navázat na svůj účet nebo se budou peníze fakturovat od operátora – což by bylo divné…

    Díky,

    Jirka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..