Novinky

BlackBerry® Balance: práce i soukromí v jednom zařízení

Pokud jste někdo uživatelem BlackBerry®, které je připojené na BES Vašeho zaměstnavatele, jistě Vás velmi mrzí všechna omezení, která musíte kvůli bezpečnosti firemních dat dodržovat. A radost to nedělá ani BES adminům. Nová technologie BlackBerry® Balance by však mohla všechno změnit.

Jaká je podstata celé této služby? V jednom telefonu budete mít striktně oddělená firemní data od soukromých. To může znamenat malou revoluci v celém firemním segmentu, protože do teď jste museli nosit vždy telefony dva – firemní a soukromý, a nebo jste nemohli firemní telefon používat naplno pro soukromé účely. U majitelů BlackBerry® připojených k BES je tato propast ještě větší, neboť administrátor jim může udělat s telefonem cokoliv – od vymazání celého obsahu, přes instalaci aplikací až po upravování položek v kalendáři.

BBBalance_1_thumbBBBalance_2_thumb

S novým BES 5.0.3 by však měla přijít tato nová služba – BlackBerry® Balance. Tato služba umožní administrátorům jasně oddělit osobní data od pracovních a on pak bude mít přístup pouze k pracovním datům, která může spravovat či případně vymazat. Stejně tak může díky BlackBerry® Balance nastavit práva tak, aby se k pracovním datům nedostaly žádné aplikace než schválené nebo dokonce zakázat kopírování jakéhokoliv obsahu z pracovní sekce paměti. Na dvou screenshotech výše si můžete prohlédnout, jak bude

Nevíme bohužel jak přesně bude toto oddělení dat fungovat či jak je realizováno, každopádně se jedná o velmi důležitý krok směrem k firmám, které vyžadují bezpečnost avšak zároveň nechtějí omezovat své zaměstnance. Že by byla doba dvou mobilů zažehnána?

Zdroj: BerryReview

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..