BlackBerry Aplikace

BlackBerry App World 3.0 uvolněn do Beta Zone

Ve změti novinek, které nám RIM v posledních dnech připravil byla také uvolněna nejnovější verze obchodu s aplikacemi BlackBerry App World. Uživatelé si mohou v BlackBerry Beta Zone stáhnout nejnovější verzi BlackBerry App World 3.0, která přináší mnoho novinek jako je nové uživatelské prostředí, přehlednější řazení do kanálů a kategorií nebo lepší vyhledávání.

→Připojte své BlackBerry výhodně k internetu.

AppWorld3_screen (1)

Uniklé snímky nového App Worldu 3.0 se ukázaly být pravdivé. RIM skutečně přichystal radikální změnu uživatelského prostředí svého obchodu s aplikacemi pro smartphony a tablety BlackBerry. Nově nalezneme na domovské obrazovce velký “kolotoč” s ikonkami aplikací, pod ním jejich krátký popis a ve spodní části ikonky pro přístup do nových kategorií. Ale představme si novinky hezky popořádku.

AppWorld3_screen (2)AppWorld3_screen (3)AppWorld3_screen (4)

  • zcela nové uživatelské rozhraní – rotující seznam oblíbených aplikací, nové ikonky
  • nové kanály – App World 3.0 přináší nové kanály Hry, Aplikace a Motivy. Každý kanál nabízí přehledný seznam kategorií, seznam Top 25 aplikací (zdarma, placené, nejnovější a nejlépe hodnocené) a v neposlední řadě vlastní vyhledávání v daném kanálu
  • nabídka My Account – v nabídce My Account můžete pohodlně upravit detaily vašeho BlackBerry ID a platební možnosti
  • nové funkce My World – v nabídce My World nově můžete nejen vidět nainstalované a odinstalované aplikace, ale konečně můžete odinstalované aplikace dát do ignorace a ty se následně neukazují v seznamu odinstalovaných aplikací
  • Sdílení aplikací skrz sociální sítě – pokud naleznete aplikaci, kterou byste chtěli doporučit i svým přátelům, není nic jednoduššího než ji sdílet skrze BBM, Facebook, Twitter, SMS nebo Email
  • Vylepšené zobrazení detailů aplikací – u každé aplikace si můžete přehledně prohlédnout hodnocení, recenze, screenshoty apod.
  • Vylepšené vyhledávání – vyhledávat nyní můžete přímo z domovské obrazovky aplikace jelikož se vyhledávací lišta nachází přímo v horní části. Využít můžete filtrování podle kategorií, shody s výrazem, oblíbenosti, hodnocení, ceny atd.

AppWorld3_screen (5)AppWorld3_screen (6)AppWorld3_screen (7)

Pokud si chcete nový App World 3.0 stáhnout tak se musíte zaregistrovat do BlackBerry Beta Zone. Návod jak se tam zaregistrovat naleznete v sekci FAQ. Rozhodně doporučuji nový App World vyzkoušet, je to příjemná změna. Nové řazení aplikací do kanálů a kategorií je opravdu povedené a skvělé jsou také tématické kategorie, které se mohou různě měnit. Nalezneme zde tak například kategorii oblíbených aplikací Alexe Kinselly (Senior Product Manager BlackBerry App World), aplikace zaměřené na udržení kondice nebo cestování.

Co mu však musím vytknout je zbytečně velké písmo, které dělá popisky aplikací trochu nepřehlednými. Snad na tom RIM ještě zapracuje, každopádně mi App World přijde jinak velmi povedený.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..