PlayBook Aplikace

BBM Music: nová hudební služba představena

Kanadská společnost Research In Motion před pár dny oficiálně představila novou službu BBM Music. Na BlackBerryCzech jste si mohli přečíst první uniklé informace o této službě, nyní je však vše oficiální a aplikace je dokonce ke stažení v BlackBerry App World. Co si pro nás tedy RIM přichystal?

→Vyberte si z nabídky modelů BlackBerry ten svůj.

Hned na začátku je potřeba říci, že informace, které unikly před několika týdny se ukázaly povětšinou pravdivé (čtěte: BlackBerry Music: RIM pracuje na vlastní hudební síti). Na svět se tak dostala zajímavá služba, která využívá BBM Social Platform v nejnovější verzi BBM6 (ke stažení v BlackBerry App World). Využívá moderního cloudu a svým uživatelům umožňuje navzájem sdílet hudbu. RIM navázal spolupráci se společnostmi jako je Sony Music Entertainment, Warner Music Group nebo EMI Music, a tak by neměla být o nejnovější tituly nouze. Co služba nabízí?

BBM_Music (1)

První věc – do BlackBerry si musíte stáhnout odpovídající aplikaci. V USA, v Kanadě a v Anglii uživatelé již mohou aplikaci BBM Music mohou stahovat v testovacím centru BlackBerry App World. Bohužel u nás to zatím není možné, nedaří se mi to ani přes simulátor. Mimo zmíněné oblasti je totiž dostupná služba BBM Music pouze skrze Beta zone a je potřeba mít kód. Bohužel však ani není jisté, zda se k nám služba vůbec dostane. Letos totiž RIM plánuje komerční spuštění pouze v Austrálii, Kanadě, Kolumbii, Francii, Německu, Indonésii, Itálii, Malajsii, Mexiku, Nizozemí, Saudské Arábii, Singapuru, Španělsku, Thaisku, Turecku, SAE, Anglii a v USA.

BBM_Music (2)BBM_Music (3)BBM_Music (4)

V aplikaci si poté můžete vybrat až 50 skladeb, které si uložíte do své knihovny skladeb. Těchto 50 skladeb poté sdílíte se svými přáteli skrze aplikaci BBM Music. Vaši přátele naopak sdílí “svou padesátku” s Vámi a co to znamená? Čím víc kontaktů, tím více hudby. Svou knihovnu můžete samozřejmě upravovat, konkrétně můžete každý měsíc “vyměnit”  25 skladeb ve své knihovně. Skladby bude možné také uložit do telefonu a tak si budete moci poslechnout své oblíbené písně i bez nutnosti internetového připojení.

Výše jsem zmínil, že RIM bude komerčně spouštět službu ještě letos. Ano, bude se jednat o plně komerční provoz, neboť po uplynutí měsíční zkušební verze zdarma bude služba zpoplatněna částkou $5/měsíc (cca 86 Kč). Více informací o službě zjistíte v tiskové zprávě zde.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..