PlayBook Aplikace

Android Player pro BlackBerry Playbook ke stažení + návod na instalaci aplikací

Velké překvapení se dnes přichystalo pro všechny majitele tabletu BlackBerry Playbook. Kolegům ze serveru N4BB se  totiž podařilo dostat k uniklé verzi tolik očekávaného Android Playeru. Nyní si i vy můžete stáhnout tuto velmi žhavou aplikaci, byť se jedná o beta verzi. Neváhejte aplikaci vyzkoušet.

→Připojte své BlackBerry výhodně k internetu.

Nejdříve si řekneme něco o původu této aplikace. Hoši z N4BB zkoumali changelog nového BlackBerry Desktop Manageru a objevili v něm odkaz ke stažení Android Playeru pro BlackBerry Playbook. Jedná se o velmi ranou beta verzi a proto mějte na paměti, že zatím nefunguje zcela bez problémů a spousta věcí ještě není vyřešená. Ovšem dost věcí už funguje a vypadá to velmi zajímavě.

Playbook_Android_Player_icon

V aplikaci běží Android ve verzi 2.3.3 Gingerbread a tak v ní nechybí funkce jako SMS, telefon nebo hlasové vytáčení. Žádná z těchto aplikací však nefunguje a pravděpodobně ani nebude. Dalším nedodělkem je hlavně samotné uživatelské prostředí. Myslím, že TAT by mohlo přiložit ruku k dílu.

IMG_00000231IMG_00000232IMG_00000233

Co však funguje celkem vzato bez problémů je například internetový prohlížeč, správce kontaktů, emailový klient nebo kalendář. A pozor – funguje dokonce synchronizace s klasickým Google účtem a tudíž se jedná prakticky o emailového klienta do Playbooku. V Androidu nechybí ani lokalizace do češtiny.

IMG_00000233IMG_00000234IMG_00000235

Kolegové z CrackBerry si neodpustili vtipný komentář:Play

BlackBerry Playbook má k dispozici novější verzi Androidu než 80 % Android uživatelů.

Aplikaci si můžete stáhnout z těchto zdrojů – RapidShareMegaUploadDepositFilesHotFilezShareUploadingFileServe. Návod jak Android Player nainstalovat naleznete zde – Instalace aplikací do BlackBerry Playbook z počítače.

Dlouho na sebe nenechalo čekat ani oficiální prohlášení RIMu. Nechal se slyšet, že uniklý Android Player je velmi raná verze a po úniku přímo ze stránek RIMu byl okamžitě stažen. Spousta vlastností bude upravena, spousta funkcí nefunguje a RIM důrazně doporučuje uživatelům Playbooku, aby tuto verzi nepoužívali. RIM také sdělil, že oficiální beta verze vyjde ještě během léta.

IMG_00000236IMG_00000237IMG_00000238

Do Android Playeru jdou i nahrávat nové aplikace, bohužel osobně se mi to zatím nepodařilo. Nedokázal jsem se připojit k Android Playeru, ale zde je návod zveřejněný na N4BB, který mnoha uživatelům funguje bez problémů:

1. Stáhněte si software Android SDK a Java JDK a nainstalujte je

2. Ve složce C:/Program Files/Android/android-sdk/ spusťte aplikaci SDK Manageer.exe a nechte aplikaci nainstalovat všechny přídavné balíky (všechno zkrátka potvrďte)

3. Zapněte v Playbooku  režim vývoje (Nastavení – Zabezpečení – Režim vývoje)

4. Stáhněte si jakoukoliv aplikaci v balíku .apk (například zde) zkopírujte jí do složky C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools

5. Připojete Playbook k počítači a spusťte příkazovou řádku (otevřete menu Start a do vyhledávání napište cmd)

6. V příkazové řádce zadejte příkaz cd C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools

7. Zadejte postupně tyto příkazy (zobrazené tučně):

C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools>adb connect 169.254.0.1:5555
connected to 169.254.0.1:5555
C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools>adb root

restarting adbd as root

C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools>adb connect 169.254.0.1:5555

connected to 169.254.0.1:5555

C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools>adb install com.netflix.mediaclient.1.3.apk (místo com.netflix… zadejte název souboru aplikace, kterou jste stáhli ve formátu .apk)
2533 KB/s (7378353 bytes in 2.843s)
pkg: /data/local/tmp/com.netflix.mediaclient.1.3.apk

Tímto způsobem by mělo jít instalovat aplikace do Android Playeru a podle dosavadních ohlasů jich mnoho zatím nefunguje, ale zároveň mnoho funguje skvěle. Každopádně se jedná o instalaci na vlastní nebezpečí a někteří uživatelé se nechali slyšet, že se jim Playbook zpomalil. Proto důrazně doporučuji před hrátkami s Androidem zálohovat kompletně celý Playbook přes BlackBerry Desktop Manager.

IMG_00000239IMG_00000240

Pokud se rozhodnete vyzkoušet Android Player pamatujte na to, že jej instalujete na vlastní nebezpečí! Server BlackBerryCzech nenese žádnou zodpovědnost za problémy způsobené instalací této aplikace. Jestliže vám bude Android Player fungovat, podělte se s námi o vaše dojmy.

Zdroj: N4BB, CB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..