Přístroje & Příslušenství

Vodafone UK začal nabízet BlackBerry® Curve 3G a v nejbližší době uvede Bold™ 9780 a Torch™ 9800

Operátoři ve Velké Británii jsou pojmem, o kterém si u nás můžeme nechat pouze zdát. Před našimi operátory mají náskok několik let nejen co se týče nabídky služeb, ale také nabídek telefonů. Jak to má právě Vodafone UK s BlackBerry? A co plánují čeští operátoři?

Britský trh je pravidelně hned druhý na řadě po USA. Bylo to tak s iPhonem a je tomu tak i s BlackBerry.

Zatím nejnovější model BlackBerry® Torch™ 9800 se již prodává několik dní v USA a Vodafone UK se chystá jej nabídnout zhruba v půlce září. Na britském trhu, který není tak ovlivněn nakousnutým jablkem, by mohl mít Torch úspěch – nic jiného mu také nepřejeme. Cena zatím není známa a není zatím jisté, jestli bude vycházet z ceny $199 nebo $99, za kterou se Torch prodává nyní v USA s dvouletým úvazkem u operátora AT&T.

.

Další novinkou, kterou nedávno představil kanadský výrobce RIM, je BlackBerry® Curve 3G 9300. Tento nástupce velice oblíbeného a rozšířeného modelu Curve 8520 se u britského operátora začal prodávat právě dnes. Více se o něm dozvíte zde – http://blackberryczech.cz/?p=588. Já jen doplním, že model Curve 3G nabízí téměř totožnou výbavu s modelem Curve 8520 a přidává hlavně podporu 3G a větší paměť. Ta umožní pozdější upgrade na OS BlackBerry® 6. Při minimální měsíční útratě 25 liber dostanete nový Curve 3G zdarma. Více na stránkách Vodafone UK – BlackBerry® Curve 3G 9300.

.

A teď k poslední novince. Před pár dny jsem Vám ukazoval uniklé snímky nového modelu BlackBerry® –

Z RIMu unikly slidy o novém BlackBerry®. Je to upgradovaný Bold 9700!. Již ve článku zmiňuji, že mi model R020 silně připomíná již známý model Bold 9780. A je tomu skutečně tak – BlackBerry® R020 je doopravdy model Bold 9780! Ovšem v uniklém slidu od operátora Vodafone UK se s ním stále pracuje jako s modelem R020. Každopádně můžeme vidět, že nový Bold by se měl začít prodávat co nevidět a možná by mohl přijít společně s BlackBerry® Torch™ na britský trh.

.

To co předvádí ostatní operátoři můžeme v čechách jen závistivě pozorovat a nechápavě kroutit hlavami. Proto jsem napsal oficiální žádost tiskovým mluvčím všech tří našich operátorů aby se vyjádřili jaký postoj zaujmou k narůstající oblibě zařízení BalckBerry® v České republice, případně zda chystají obnovit portfolio nabídky modelů či chystají nějaké další novinky. O průběhu Vás budu samozřejmě informovat.

Zakoupit zařízení v UK je pro našince již mnohem menší problém než v USA. A co Vy? Brousíte si drápky na nějaký nový model BlackBerry®?

.

Zdroj: BBLeaks.com

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

8 Comments

  1. Já si drápky brousím na 9800 Torch. Přeci jen jsem měl vždycky WinMobile s dotykovým displejem, a nevím jak by mi to šlo bez něj.

  2. No trochu se bojím skočit do neprobádaných vod nedotykových zařízení. Bohužel, v mém okolí (brno) není nikdo, kdo by měl BB, a kdo by mě nechal zařízení vyzkoušet. Takže Torch je spíš sázka na jistotu.

    No, jako operátora mám vodafone,takže netrpělivě čekám na vyjádření, které pošlou operátoři. Jsem moc moc zvědav na odpověď.

    1. Za VDF ti muzu rict, ze driv nez v roce 2011 to mimo firemni prostredi rozhodne nebude. Duveryhodny zdroj uvnitr firmy.

      1. Ano to už vím. Říkají, že se teď plně soustředí na pokrytí 3G a že letos BlackBerry řešit nestihnou. Ještě čekám na oficiální vyjádření od tiskového mluvčí. :)

  3. Nevíte, jestli bude nějaká náhrada za Curve 8900, ten už je docela zastaralej, nový model bych si klidně koupil, kdyby přidali 3G :) Jinak jediná možnost ten Curve 3G, ten se mi ale moc nelíbí, 8900 je dost elegantní oproti Curve 3G.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..