BlackBerry Aplikace

Aplikace pro čtení PDF dokumentů

V dnešním článku se zaměříme na aplikace, které jsou v hledáčku mnoha uživatelů BlackBerry®. Jedná se o aplikace, které umožňují číst PDF soubory uložené ve Vašem BlackBerry®. Porovnáme si rovnou tři aplikace – PDF To Go, RepliGo Reader a BeamReader. Který je nejlepší?

Předem musím říct, že BlackBerry® má již integrovaný prohlížeč PDF nebo Office dokumentů (Word, Excel…). Pouze nelze využít pro otevírání souborů z paměti, ale využívá se u otevírání příloh emailů. Pokud Vám v emailu přijde jakákoliv příloha, BlackBerry® ji dokáže v 99 % případů otevřít bez použití dodatečného softwaru.

Bohužel sehnat PDF reader pro BlackBerry®, který čte soubory uložené v paměti, není nic jednoduchého. Výběr není zrovna bohatý, ale dostupné aplikace podávají skvělé výkony. Tomu však také odpovídá pořizovací cena. Všechny tři programy, které si dnes ukážeme jsou placené, ale investice se většinou vrátí. Ale nyní už k samotným aplikacím a začneme hezky podle abecedy.

BeamReader

BeamReader je aplikace, která se dříve nabízela zdarma. Bohužel dnes už tomu tak není a aplikaci si musíte zakoupit za cenu $14.99. BeamReader narozdíl od svých konkurentů není pouze obyčejný PDF reader, ale umí také něco navíc. Funguje totiž také jako celkem slušný správce souborů. A ještě jedna maličkost – umí vytvářet dokumenty Word, Excel a PowerPoint. Využitelnost je sice diskutabilní, ale třeba se to někomu hodí.

BeamReader (1) BeamReader (2) BeamReader (3) BeamReader (4)

BeamReader (5) BeamReader (6) BeamReader (7) BeamReader (8)

Jak si můžete všimnout na screenshotu, někdy má tento program problém s kódováním. Nedělá to sice z textu nečitelný řetězec klikyháků, od placeného softwaru bych ovšem očekával perfektní zobrazení textu. Načítání každé stránky trvá cca 1 sekundu. Výhodou je hlavně přítomnost správce souborů, což ovšem může někdy být na škodu, pokud máme v zařízení mnoho souborů a chceme mezi nimi nalézt pouze PDF dokument.

Stáhnout 10denní trial verzi nebo zakoupit verzi plnou můžete na Beamreader.com

PDF To Go

Aplikace PDF To Go je součástí známého kancelářského balíku Documents To Go, konkrétně ji nalezneme v Premium verzi tohoto kancelářského softwaru. PDF To Go je aplikace určena pouze ke čtení PDF souborů, nic jiného neumí. Na druhou stranu, od aplikace tohoto zaměření chceme hlavně kvalitní čtení PDF dokumentů, což PDF To Go zvládá skvěle. Načítání stránek je rychlé, pohyb mezi nimi plynulý a pohodlný a kódování textu je bezchybné.

PDFToGo (1) PDFToGo (2) PDFToGo (3) PDFToGo (4)

PDFToGo (5) PDFToGo (6) PDFToGo (7) PDFToGo (8)

Na domovské obrazovce aplikace můžete procházet složky, přičemž se zobrazí pouze PDF dokumenty. Na domovskou stránku se poté zobrazují naposledy otevřené dokumenty, což je velmi praktické, jelikož nemusíte vždy hledat jeden a ten samý dokument někde hluboko v paměti.

Největší výhodou aplikace PDF To Go je, že za cenu $19.99 získáte nejen skvělý PDF reader, ale také kompletní kancelářský balík pro práci s dokumenty, tabulkami a prezentacemi.

Informace o balíku Documents To Go od společnosti DataViz a možnost stáhnout trial verzi, či balík zakoupit, naleznete na Dataviz.com

RepliGo Reader

Jako poslední si představíme aplikaci RepliGo Reader. Svým prostředím jakoby z oka vypadl aplikace PDF To Go. Je naprosto shodné a to tak moc, že bych snad i uvažoval o soudním sporu mezi oběma společnostmi. Na domovské obrazovce tedy nalezneme možnost procházet složky s tím, že se zobrazují pouze PDF dokumenty. Také se zobrazují naposledy otevřené dokumenty a je tedy zajištěn rychlý a pohodlný přístup k nim.

RepliGoReader (1) RepliGoReader (2) RepliGoReader (3) RepliGoReader (4)

RepliGoReader (5) RepliGoReader (6) RepliGoReader (7) RepliGoReader (8)

Také rychlost zobrazení stránek a styl zobrazení se shodný s předchozí aplikací. Nezbývá tedy jen dodat, že RepliGo Reader od společnosti Cerience můžete zakoupit za cenu $14.95 a to na stránce Cerience.com. K dispozici je také možnost stáhnout 10denní trial verzi.

Závěr

Závěrem malé shrnutí předchozích řádků. Představili jsme si tři aplikace určené ke čtení PDF dokumentů. Všechny tři aplikace zvládají svou úlohu skvěle a někdy nabídnou i nějaký bonus. Celkově však musím říct, že kdybych uvažoval o nákupu podobné aplikace, rozhodně bych sáhl po balíku Documents To Go Premium. Za cenu pouze o $5 vyšší získáte nejen skvělý PDF reader, ale také kompletní kancelářský balík, se kterým je radost pracovat.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..