BlackBerry Aplikace

Tipy na aplikace – práce s pamětí a rychlost připojení

Setkal jsem se s dvěma velice zajímavými prográmky. Jsou to celkem nevýrazné aplikace, nikde se o nich pořádně nedozvíte, ale každopádně mají co nabídnout. Jsou to aplikace Legowo a SpeedTest.

SpeedTest

Jako první zmíním aplikaci s vše-prozrazujícím názvem SpeedTest od vývojářů Xtreme Labs. Nejedná se však o měření rychlosti Vašeho BlackBerry® nebo nějaký benchmark program. Tento prográmek dokáže změřit rychlost Vašeho internetového připojení v BlackBerry®. Prostředí je velice jednoduché a určené pouze jednomu účelu – spustit test rychlosti. Můžete si také procházet historii měření rychlosti nebo odeslat výsledky emailem.

Takže pokud Vás zajímá jak rychlá je síť, ve které jste připojeni, rozhodně vyzkoušejte.

SpeedTest - 3G Vodafone, Praha - Vinohrady SpeedTest - 3G Vodafone, Praha - Vinohrady

Odkaz ke stažení – speedtest (cod)

Legowo

Zde se názvem řídit nemůžeme…bohužel se nejedná o žádnou stavebnici Lego. Aplikace Legowo umí totiž něco úplně jiného a pro majitele BlackBerry® určitě velice vhodného a použitelného. Jedná se totiž o program na práci s pamětí. Ano, těchto programů je na trhu možná spousta, ale valná většina je placená nebo zbytečně složitá. Legowo je aplikace tak jednoduchá, jak jen je to možné.

Při spuštění aplikace se Vám zobrazí jediná obrazovka s jednoduchým nastavením jak často čistit paměť, uložení tohoto nastavení a aktuální stav paměti v BlackBerry®. Její práce spočívá v tom, že aktivuje Garbbage Collector (Wiki) uvolní zbytečně alokovanou nebo již nepoužívanou paměť. Díky možnosti nastavení intervalu čištění paměti se z této aplikace stává velmi užitečný pomocník pro uživatele BlackBerry®.

Legowo Legowo

Aplikace je zdarma ke stažení na blackberry® app world.
Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

 1. Zajímavé prográmky. SpeedTest mám a čas od času ho spustím. Zajímavá je možnost odeslat info o síti, na které se nacházíte. Tedy pokud jste na free hotspotu, můžete se o tutu lokaci podělit s ostatními. Otázkou pro mě zůstává, kdo v ČR si takové info bude zjišťovat právě u SpeedTestu.

  Ke druhé aplikaci mám dotaz. V čem se liší od interního nastavení Vyčištění paměti?
  OS5 – Možnosti/Možnosti zabezpečení/Možnosti rozšířeného zabezpečení/Vyčištění paměti.
  Zde si lze nastavit, po jaké době nečinnosti se proces čistění paměti sám spustí.

  Umí čistit:
  Hledání certifikátů
  Hledání klíče PGP
  Mezipaměť adresáře
  Mezipaměť pro ochranu obsahu
  Paměť klíčů
  Schránku
  Správce stavu certifikátu
  Šifrované zprávy

  Díky za případné vysvětlení.
  Benda

 2. Tak Legowo nainstalováno. Vidím rozdíly před a po spuštění v uvolnění FLASH paměti. Po přehrávání mp3 je rozdíl cca 7MB. Ale vcelku nepozoruji žádné zlepšení výkonu. Možná, až budu mít plnější pamět.

 3. Objevte kouzlo české kuchyně s kuchařem roku 2019/2020 Vojtěchem Petrželou. 4 chodové letní menu s dezertem a neomezenou degustaci dobrého vína.
  Vojtěch Petržela – kapitán národního juniorského týmu Asociace kuchařů a cukrářů ČR a česko-slovenského týmu v carvingu. Stal se absolutním vítězem světového poháru v carvingu, vítězem mistrovství světa ve Stuttgartu (2017), je nositelem dvou zlatých medailí z kuchařské olympiády v Erfurtě (2016), dvojnásobným vítězem Mezinárodních juniorských šampionátů v letech 2017 a 2018 a nositelem titulu Kuchař roku 2019/2020.

  Vojtěch Petržela sestavil letní menu, o němž budete ještě dlouho vyprávět:

  Křupavé těsto s tatarákem z marinovaného mořského vlka s olivami,
  Krém z bílého chřestu s marinovaným chřestem a uzeným lososem,
  Kachní prso se slaninovou marmeládou, křenovou pěnou a řepou,
  Ananasový crumble s pistácií a kokosovým jogurtem.

  Spolu s Vojtěchem Petrželou a jeho citem pro vyvážení ingrediencí se ocitnete blízko gurmánskému nebi. Bude to zkrátka dokonalé! Všechno!

  Cena kurzu zahrnuje:

  ❤️ Skutečně péči lektora a personálu,
  ❤️ Veškeré suroviny, u nichž klademe velký důraz na čerstvost a kvalitu,
  ❤️ Kvalitní víno, exkluzivní čajové směsi, prémiovou kávu a vodu,
  ❤️ Zapůjčení zástěry MegaEvent.eu v průběhu kurzu,
  ❤️ Certifikát o absolvování kurzu
  ❤️ A něco navíc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..