Novinky

Statistiky: BlackBerry® stále roste, iOS ztrácí

StatCounter je analytická společnost, na jejímž webu můžeme nalézt velmi zajímavé statistiky. Mimo jiné také statistiky kolem mobilních telefonů a operačních systémů. Jsou založeny na kontrolních kódech, které jsou nainstalované na více než 3 miliony internetových stránek. BlackBerry® vytrvale roste, zatímco iOS začíná ztrácet.

Data od společnosti StatCounter jsou založena na více než 15 miliardách zdrojích dat za rok 2009, dá se tedy předpokládat, že přesnost bude vcelku slušná.

Jako první se podívejme na celý svět. Tento graf nám jasně ukazuje, jak si BlackBerry® stojí v celosvětovém měřítku za poslední rok. Všimněte si konstantního nárůstu BlackBerry® a Android, zatímco iOS celkem hodně klesá. Zajímavý je podíl Symbianu, jehož pokles je velmi mírný.

StatCounter-mobile_os-ww-monthly-200911-201011

Jako druhý si ukážeme trh USA. Ten je bezesporu z pohledu RIM nejvýznamnější. Na grafu můžeme vidět, že BlackBerry® po dlouhé době předstihlo iOS a to v poměru 34 % : 33 %. Pro nás jako fanoušky BlackBerry® je to jistě více než milá zpráva.

StatCounter-mobile_os-US-monthly-200911-201011

A nyní už k trhu nám mnohem bližšímu – Evropa. V Evropském měřítku se BlackBerry® také velmi daří, i když s USA se to nedá srovnávat. Rozdíl mezi iOS a BlackBerry® je zde mnohem větší, můžeme si tak všimnout, že iPhony jsou zdá se populárnější v Evropě než v USA.

StatCounter-mobile_os-eu-monthly-200911-201011

A nakonec se podíváme i do naší České kotliny. Všimněme si rapidního nárůstu Androidu a také klesajícího podílu Symbianu. Pro fanouška BlackBerry® je to bohužel utrpení. Podíl BlackBerry® na našem trhu je žalostný. Snad se do v brzké době zlepší a třeba na tom bude mít svůj podíl i server BlackBerryCzech.

StatCounter-mobile_os-CZ-monthly-200911-201011

Další statistiky si můžete prohlédnout zde: StatCounter Global Stats – Mobile OS Market Share

Zdroj: BlackBerryCool

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..