Novinky

Saúdská Arábie se dohodla s RIM. Operátoři již testují servery umístěné na půdě ropného království.

Saúdsko-arabské úřady plánovali z bezpečnostních důvodů zablokovat datové toky mezi komunikátory BlackBerry® v pátek 6.8.2010. Tato blokáda však díky předběžné dohodě mezi RIM a vládou zmíněné země trvala pouze zhruba 4 hodiny. Poté byl provoz obnoven. Dohoda se týkala umístění jakýchsi přestupných serverů umístěných na půdě Saúdské Arábie.

Operátoři nyní budou 2 dny testovat účinnost těchto serverů, které budou jakousi přestupnou zastávkou dat putujících ze zařízení BlackBerry do Kanady. Pokud bude testování úspěšné, vláda nezakáže služby BlackBerry na svém území, uvedl dnes saúdský regulátor telekomunikací. V Saúdské Arábii jsou momentálně 3 operátoři, kteří testují 3 servery – každý svůj vlastní. Testování se spustilo ve čtvrtek, po diskuzi lidí z RIM s regulátory saúdských telekomunikací.

Jelikož je na saúdsko-arabském území téměř 700.000 majitelů zařízení BlackBerry®, je to pro RIM největší trh na blízkém východě. Hned v závěsu jsou Spojené Arabské Emiráty, kde je majitelů BlackBerry® zhruba 500.000. I v SAE se jedná o zakázání služeb BlackBerry®, hovoří se o datu 11.-12.října, tudíž můžeme pravděpodobně podobné řešení očekávat i zde. To samé platí ještě například pro Indonésii, Alžírsko, Indii nebo Libanon.

Každopádně by však nemělo být možné sledovat data v reálném čase. Měla by být dostupná pouze zpětně a na soudní příkaz. To je ovšem v zemích, kde soudní systém prakticky neexistuje velice optimistická vyhlídka.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..