BlackBerry OS

První zkušenosti s BlackBerry® 6 na Pearl 3G

Jelikož ještě stále máme na testování BlackBerry® Pearl 3G, rozhodl jsem se toho využít a vyzkoušet OS BlackBerry® 6 v akci. Co mě nejvíce potěšilo? Přidejte také své zkušenosti s BlackBerry® 6 na svém zařízení Bold 9700, Pearl 3G, Curve 3G nebo Torch.

Po stažení samotného operačního systému jsem nečekal ani chvíli a hned jsem ho nahrál do BlackBerry®. Klasickým postupem jsem nahrál OS na první pokus. Můžete použít například tento návod – Upgrade BlackBerry OS.

Zde mne zarazila hned první věc – OS se do telefonu nahrával cca 10-15 minut! Je to k neuvěření, ale je to tak. Samotný telefon poté asi 10 min bootoval, takže instalace mi celkově zabrala zhruba 20 minut! To byl nejkratší upgrade OS, který jsem zažil. A že jsem jich zažil spoustu.

Každopádně po nahrání na mě, stejně jako na ostatní, čekalo uvítací video. Určitě tuto vlastnost chválím. Lidé neznalí BlackBerry® alespoň získají základní tipy jak ovládat svůj nový telefon. Vlastně i pro BlackBerry® uživatele je to nový telefon, protože prostředí nemá s OS5 téměř nic společného.

Pearl3G_OS6 (1)Pearl3G_OS6 (2)Pearl3G_OS6 (3)

Nastavení je skvělé. Líbí se mi graficky a přijde mi i přehledné. Neměl jsem nejmenší problém s nastavením BIS, emailů, Facebooku a Twitteru. Jenom některé překlady jsou opravdu zvláštní. Například Twitter je přeložen na Pípání. Zajímavé… :)

No a teď už k samotnému prostředí. Hlavní obrazovka je již známá, univerzální vyhledávání funguje skvěle, nastavení síťových připojení se mi také líbí, ale vůbec nejvíc oceňuji notifikační oblast. U OS5 mě někdy fakt otravovalo, že jsem musel hledat kde je schovaná ta zpráva, co mi svítí na displeji. Tady to vím hned – otevřu lištu a hned se dostanu do složky se zprávou.

Pearl3G_OS6 (4)Pearl3G_OS6 (5)Pearl3G_OS6 (6)

Také jsem samozřejmě nezapomněl okamžitě vyzkoušet prohlížeč. Bum…to byla rána. Jak se budu za pár dní vracet k OS 5 vážně netuším! :D Rychlost, pohodlnost, více oken, miniatury při spuštění prohlížeče…je fakt super. Nedá se to s předchozí verzí srovnávat…ani trochu.

Pearl3G_OS6 (7)Pearl3G_OS6 (8)Pearl3G_OS6 (9)

Co se týče bugů, zatím jsem se nesetkal se žádným. Samozřejmě nějaké očekávám, ale čím déle se neobjeví, tím budu šťastnější. Jak jste s OS BlackBerry® 6 spokojeni Vy?

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

5 Comments

 1. Ahoj Vojto,
  pár drobností, které “ztěžují” život tam ale je:

  1) Celkem by se hodila obrazovka ve stylu today
  2) Surtype – super, ale při psaní webových adres je to peklo. Kdyby šlo nastavit používej surtype všude jen ne v browseru ….
  R.

  1. Nevim jak to bylo 5.11, ale teď už jde (Bold 9700) otevřít today obrazovku :) Zkus najet na ten prostor mezi ikonku repráčku a hledání (tam kde se zadává text) a kliknout.

 2. OS6 chválím, pracuje se mi s ním lépe. Bohužel mi nepomohl s mým problém s domácím wifi routrem.

  Dá se někde nastavit upozornění na sms nebo nepřijatý hovor. Když mi přijde sms pak nějakou dobu bliká červeně dioda, asi 5-10min. Pak přestane. V práci telefon mám v kanceláři a hodilo by se mi, aby ta dioda blikala dokud si tu sms nebo ten nepřijatý hovor nepřečtu.

 3. Díky podívám se po těchto aplikacích. Ještě mám problém s kalkulačkou, po stisknutí alt se mi zobrazí jen * + %. Chybí tam mínus a dělení pro základní počítání. To je chyba OS6?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..