BlackBerry Aplikace

MobiPocket Reader – pro vášnivé čtenáře

Pro ty, kteří si rádi přečtou knihu a chtějí si tuto možnost vyzkoušet v elektronické podobě je k dispozici skvělá bezplatná aplikace Mobipocket reader.

Na stránkách výrobce software MobiPocket.com si můžete prohlédnout nabídku knih – knihy volně ke stažení v několika jazycích jsou až vlevo dole a dále si zde můžete stáhnout aplikaci do počítače Mobipocket Desktop Reader.


MobiPocket Reader

Stažení aplikace pro Blackberry najdete zde: MobiPocket Reader


Stovky knih v češtině a opět zdarma najdete na stránkách PalmKnihy
– zde je třeba stahovat knihy ve formátu Mobi Unicode, aby byly texty správně česky s diakritikou

Program mobipocket reader umožňuje vlastní nastavení velikosti i barvy písma a barvy pozadí, což usnadňuje čtení.

Mít aplikaci mimo BB také v počítači doporučuji nejen pro čtení elektronických knih, ale i proto, že program umožňuje převádět PDF dokumenty do formátu mobi a tak je jednou z mála cest, jak číst v BB pdf dokumenty.

Previous ArticleNext Article

6 Comments

 1. Testuji na 8520. Zatím se jeví jako zajímavá záležitost, jen bohužel neumí plně pracovat s diakritikou. Mám dost knížek, které nejsou v unicode, proto jsem musel volit složitější postup konverze *.pdb do *.txt a pak na *.prc. Pak funguje vše jak má.
  S novými staženinami ale problém není.

  Co mi ale chybí, je automatický posun stránek a automatické vypnutí. Stejně tak neumí vypnout automatické zhasínání displeje.
  Na to je skvělý TequilaCat BookReader (http://tequilacat.org/dev/br/index-en.html). Ten umí vše výše uvedené a ještě něco navíc. Co neumí, je synchronizace a automatická konverze. Každý text si musíte převést do *.jar;*.jad. Sice můžete mít více knih najednou v jednom JARu, ale velikost souboru je pak větší.

  Benda

 2. Pls poraďte jak to rozchodit. Instaloval jsem to a píše mi to: Error while accesing the list of eBookstores (network timeout)

  Už jsem smazal podle nápovědy tu knihovnu služeb “IPPP for 5 Click IPPP ale problém je stejný :-(

 3. Doporučuji nainstalovat Desktop verzi. Umí to perfektně spolupracovat s BlackBerry včetně instalace app do BB, synchronizace knih apod. V desktop verzi např. vložíte knihu v PDF, office formátu nebo jiném a do BB se hodí automaticky v .PRC
  Opravdu dobrý program a aplikace. :)

 4. Tak to je paradni aplikace tohle!! Konecne si muzu po dlouhe dobe precist sve oblibene knizky. Tohle je posledni vec, ktera mi na mem BB opravdu vazne chybela. Dokonce jsem kvuli tomu uvazoval o koupi Kindle. Ale ted uz netreba…. :) Parada! Diky moc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..