Novinky

BlackBerry® WebWorks: webové aplikace nové generace

Dnešní BlackBerry® DevCon10 přinesl opravdu spoustu novinek. Kromě tabletu BlackBerry® PlayBook je to například produkt BlackBerry® WebWorks. Webworks umožňuje vývojářům vyvíjet webové aplikace pro BlackBerry® pomocí HTML5, CSS a Javascriptu s plným rozsahem využití BlackBerry® API a služeb podobně jako java aplikace.

Vývojáři mohou použít komplexní sadu nástrojů pro vývoj webových aplikací s bohatým využitím funkcí BlackBerry® jako je plnohodnotný multitasking, technologie Push a plným přístupem ke službám BlackBerry®. Aplikace také mohou využívat služeb pro určování polohy nebo nové reklamní platformy, která byla představena také na DevCon10.

Nové funkce v API umožňují například zasílání sms z aplikace, používat protokoly hovorů, sledování zda je uživatel momentálně na telefonu, přístup ke zmeškaným souborům a také ovládání přehrávání a navigace mezi audio soubory.

WebWorks obsahují několik přístupových bodů, které umožňují vývojářů spouštět aplikace v pozadí a z jakéhokoliv menu. Aplikace mohou také běžet na pozadí zatímco si uloží obsah webové stránky, což má příznivý vliv na výkon a paměť.

Více informací v oficiální zprávě RIM: http://press.rim.com/release.jsp?id=4576 (v angličtině)

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..