Přístroje & Příslušenství

BlackBerry® Torch™ je tady!

Konečně je to tu! Zvěsti o představení nového modelu BlackBerry dnes 3.8.2010 byly pravdivé! RIM společně s operátorem AT&T představil dnes nový model BlackBerry® 9800 s přídomkem Torch! Jaké jsou skutečně specifikace a vlastnosti? Na konci příspěvku jedna opravdu skvělá zpráva o tom, na jaká zařízení bude dostupný upgrade na BlackBerry® 6!


Veškeré spekulace jsou u konce. Nový BlackBerry® Torch9800 je oficiálně na světě a to ve velké parádě. Společně s operátorem AT&T připravil RIM v New Yorku představení tohoto nového modelu.

Takto to vypadalo v pobočce AT&T

Takto to vypadalo v pobočce AT&T

.

BlackBerry® Torch 9800 je označovaný jako nejlepší BlackBerry® všech dob! A má k tomu rozhodně důvod. Displej má rozlišení HVGA+ (480×360) a na uhlopříčce naměříme hodnotu 3.2″, což znamená jemnost 188dpi. Displej postrádá technologii SureType, která je tolik opěvována u modelů Storm. Multitouch však už nechybí a tak můžete vesele zoomovat pomocí dvou prstů. Jak se na správný dotykový telefon sluší a patří, nechybí senzor přiblížení a baterii Vám bude šetřit automatická regulace jasu pomocí senzoru okolního světla. Samotná baterie disponuje kapacitou 1300mAh což Vám zajistí skvělou výdrž, jak vidíte na obrázku vedle ->

.

.

    Na zadní straně nalezneme fotoaparát, který se pyšní rozlišením 5MPx. Při snímání Vám pomůže autofocus a stabilizátor obrazu. Využít můžete 11 scénických režimů a pro záznam pohybu poslouží videokamera s rozlišením VGA (640×480).

    Co se týče paměti, tak jejím nedostatkem trpět nebudete. Hodnota vnitřní paměti se zastavila na 4GB a v balení dostanete navíc microSD kartu  o kapacitě 4GB. Hned ze začátku tedy budete mít k dispozici celých 8GB paměti a rozšířit ji později můžete o paměťové karty až o kapacitě 32GB. Maximální paměť může tedy být 36GB, což už je pořádná dávka dat. Paměť RAM má kapacitu 512MB, což umožní bezproblémový dostatek operační paměti pro všechny aplikace.

    BlackBerry Torch™ 9800 podporuje sítě GSM a 3G UMTS. K internetu se mimo jiné dostanete také přes WiFi, které zahrnuje protokoly b, g a ještě ne zcela samozřejmý protokol n. Ten má teoretickou rychlost přenosu až 600Mb/s, v reálu se ovšem pohybuje na hranici 200Mb/s.

    Na těle dále naleznete standardní microUSB konektor a 3.5mm jack pro sluchátka. Hudbu můžete také poslouchat přes BlueTooth2.1 pomocí kterého připojíte i BT Headset.

    Kompletní specifikace zde: http://na.blackberry.com/eng/devices/blackberrytorch/torch_specifications.jsp

Nový BlackBerry Torch™ 9800 se začne prodávat 12.srpna za cenu $199 s 2letým kontraktem.

Fotogalerie:

[nggallery id=55]

_

A jak je na tom nový OS BlackBerry® 6?

Hlavní novinkou je kompatibilita aplikací z OS5. Tzn, že všechny aplikace z OS5 budou bez problémů fungovat pod BlackBerry® 6. Další informace zde: http://na.blackberry.com/eng/devices/blackberrytorch/torch_blackberry6.jsp

Ovšem POZOR! Na blogs.blackberry.com se konečně objevila informace o tom, na které přístroje bude dostupný upgrade na nový OS! Jako první se objeví v BlackBerry® Torch 9800 12. srpna a následovat budou verze pro vedoucí zařízení BlackBerry® jako jsou BlackBerry® Pearl™ 3G 9100, BlackBerry® Bold™ 9650 a BlackBerry® Bold™ 9700. Opravdu skvělá zpráva a majitelé BlackBerry® Bold™ 9700 mohou zatleskat radostí!

Veškeré informace o BlackBerry® Torch 9800 zjistíte na adrese http://na.blackberry.com/eng/devices/blackberrytorch/

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..