Přístroje & Příslušenství

BlackBerry® Torch 9800: první dojmy z osobního setkání

Dnes jsem měl možnost pohrát si chvíli s BlackBerry® Torch 9800. Na Facebooku a Twitteru jste mohli pokládat otázky co Vás zajímá a na co se mám zaměřit. V příspěvku se dozvíte odpovědi na Vaše otázky a také nějaké osobní dojmy. Úvodem řeknu jen – povedl se. BlackBerry® Torch 9800 byl představen již před nějakým časem. Je to první model BlackBerry®, který je vybaven výsuvnou klávesnicí společně s velkým dotykovým displejem. A právě to je největší lákadlo BlackBerry® Torch. A ještě samozřejmě nový OS BlackBerry® 6, který je opravdu povedený. Neměl jsem telefon v ruce tak dlouho, abych mohl začít hledat kdejaké mušky či mouchy. Ale teď již k Vašim dotazům. Ptali jste se na klávesnici, ovládání, displej nebo webový prohlížeč. Po jednotlivých bodech se budu snažit snad uspokojivě odpovědět.

 • Klávesnice – vysouvací klávesnice je jedním z hlavních plusů nového BlackBerry® Torch. Celková velikost je srovnatelná s Boldem 9700, stejně tak tvar kláves. Pracuje se na ní naprosto bez problémů, vytknout jí můžu snad jen jedinou věc – je zbytečně zapuštěná do těla přístroje. Vzhledem k vystouplým okrajům výsuvné části by mohla být vyšší. Ale jde pravděpodobně o zvyk, za 15 minut na ní budete psát jako na Boldu.
 • Displej a ovládání – displej mne velmi mile překvapil. Má velmi hezké zobrazení a velmi mne překvapily pozorovací úhly. Můžete na něj koukat opravdu téměř odkudkoliv, rozhodně je to krok kupředu. Vzhledem k velikosti displeje by se mohlo zdát rozlišení HVGA+ nedostatečné, ale žádný hrubý rastr jsem nezpozoroval. Displej je celkově jemný a má dobré zobrazovací schopnosti. Díky použité kapacitní technologii je reakce na dotyk opravdu bezproblémová. Ovládat můžete telefon jak přes displej tak pomocí optického trackpadu, který je již tradičně pohodlný…stejně jako u všech nových BlackBerry®.
 • Operační systém a browser – samotný operační systém je celkem velká změna, není to však nic, čeho by se měl uživatel obávat. Vše je sice trochu předěláno, přesto je přítomen pocit, že je vše tak nějak povědomé. Absolutně musím pochválit univerzální vyhledávání a vůbec se RIMu nedivím, že jej tak vyzdvihoval. Funguje rychle, přesně a bezchybně. Pokud chcete vyhledávat tak můžete buď kliknout na obrázek lupy, nebo rovnou z hlavní obrazovky začít psát co Vás zajímá. Vyjedou Vám výsledky z aplikací, adresáře, zpráv atd. No zkrátka funguje to vážně na jedničku. Co se týče browseru, tak ten zaznamenal od verze v OS5 opravdu velký pokrok. Stránky se zobrazují velmi rychle a jejich prohlížení je opravdu pohodlné. Zoomování pomocí multitouch gesta PinchZoom je svižné a přesné. Rychlost a plynulost se sice nemůže srovnávat například s iPhonem, ale rozhodně je více než dostačující pro pohodlné surfování na všech webech, například na webu BlackBerryCzech.
 • Zpracování – u BlackBerry® jako takového nemůžeme očekávat odfláknutou konstrukci a v tom samém duchu je vyroben i Torch. Konstrukce je pevná a při držení je velmi pohodlný gumový potah na zadním krytu. Zda vysouvací mechanismus nezačne zlobit po několika měsících užívání, to bohužel zatím říct nedokážu, ale nebál bych se toho.
 • Dostupnost – oficiální dostupnost bohužel není známá, říct můžu pouze to, že na ShopBlackBerry.cz stihne Torch pravděpodobně vánoční trh. Očekávejte cenu kolem 15 000 Kč.

A co říci na závěr? BlackBerry® Torch 9800 mne oslovil ve všech směrech. Pro ty, kteří hledají velký dotykový displej a zároveň komfort plnohodnotné hardwarové qwerty klávesnice, je to ta nejlepší volba…navíc s puncem BlackBerry®. Pokud máte nějaké další dotazy napište je do komentářů a já se je budu snažit zodpovědět v článku. Facebook BlackBerryCzech – ZDE Twitter BlackBerryCzech – ZDE

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

 1. …musím vše potvrdit. Mám jej čtvrtý den jako dárek z Kanady a nenašel jsem žádnou chybu :o) Přechod z BB 8520 by nečinil sebemenší potíže ani blondýnce :o)

  W

  1. Souhlasím, mám jej od pondělka, koupil jsem ho normálně v e-shopu za necelých 15000,- a zatím maximální spokojenost. Některé aplikace se mi zatím nepovedlo rozchodit, ale předpokládám že se u mně jedná o chybu začátečníka. Telefon je perfektně ovladatelný, a řekl bych až “blbuvzdorný”… :)

 2. Zdravím.
  Nemá někdo přesnější představu o typu/výrobci GPS chipu v Blackberry Torch? Podle kusých zpráv při představení by snad měl obsahovat chip SirfStar IV. Jaká je realita? Víte, nevíte? Moc děkuju.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..