Přístroje & Příslušenství

BlackBerry® Style 9670: oficiální představení

Již minulý týden  byl oficiálně představen nový model BlackBerry®, zatím jen u operátora Sprint. Jedná se o BlackBerry® Style 9670, nástupce zatím jediného véčkového modelu společnosti RIM, BlackBerry® Pearl Flip 8200. BlackBerry® Style 9670 nabídne tedy originální véčkovou konstrukci, plnohodnotnou qwerty klávesnici, operační systém BlackBerry® 6 a také odlišné barevné variace.

Americký operátor Sprint provozuje síť běžící na technologii CDMA. BlackBerry® Style 9670 je tak první CDMA zařízení s operačním systémem BlackBerry® 6. Ovšem je zde i jedna dobrá zpráva pro našince – GSM verze je již v testování.

Zavřený telefon má velmi celistvý design připomínající oblázek. Možná by nám z paměti mohla vykouknout Motorola U9. Ano, jistá podobnost zde je. V zavřeném stavu jsou rozměry 96 x 60 x 18.5 mm, je tedy trochu tlustší než je dnes zvykem. To je ovšem daň za véčkovou konstrukci. V otevřeném stavu nám nabude na výšce a celkové rozměry pak jsou 175,5 x 60 x 18,5 mm. Hmotnost činí 133 gramů.

BlackBerry® Style 9670 je vybaven dvěma displeji, jak je u véčkových telefonů zvykem. Vnější displej nabízí rozlišení QVGA (320 x 240 px) a úhlopříčku 2″. Vnitřní displej je o něco větší, úhlopříčka činí 2,7″ a rozlišení je atypických 360 x 400 px. Přes vnější displej můžeme kontrolovat události a provádět základní úkony jako je čtení zpráv apod Ovládání zajišťují postranní tlačítka. Vnitřní displej pak zobrazuje vše, co nabízí použitý operační systém – nejnovější BlackBerry® 6.

Levý bok přístroje nabízí jedno tlačítko defaultně nastavené na hlasové ovládání, nad ním pak otvor microUSB konektoru a dále 3,5mm jack konektor pro připojení sluchátek. Na pravém boku nalezneme dohromady tři tlačítka – spoušť fotoaparátu a kolébkové tlačítko na ovládání hlasitosti. Právě přes tato tři tlačítka probíhá ovládání zařízení v zavřeném stavu.

Po otevření přístroje na nás vykoukne již zmíněný vnitřní displej, ale hlavně plnohodnotná QWERTY klávesnice, bez které by to snad ani nebylo BlackBerry®. Velikost samotné klávesnice je srovnatelná s modelem Bold 9700, stejně tak tvar tlačítek. Trochu nezvykle působí pouze čtveřice kláves po displejem – příjem a ukončení hovoru, tlačítko zpět a tlačítko pro vyvolání nabídky. Výška bloku těchto tlačítek je trochu větší než jsme u BlackBerry® zvyklí. Mezi těmito tlačítky nalezneme ještě hlavní ovládací prvek – optický trackpad. Mimochodem  společnost RIM byla první, která začala u svých telefonů tento ovládací prvek používat a jeho funkčnost je více než skvělá.

Procesor běží na frekvenci 624 MHz a jedná se o stejný procesor jaký nalezneme u ostatních dnešních BlackBerry. Paměti je také dostatek. Paměť ROM i RAM obdržela do vínku shodně 512 MB a v balení dostanete navíc 8GB paměťovou kartu. Zařízení pak zvládne paměťové karty microSDHC až do kapacity 32 GB.

Co se týče výbavy nového BlackBerry® Style 9670, tak v ní nechybí téměř nic. Díky operačnímu systému BlackBerry® 6 si můžeme užívat aplikací, které můžeme stáhnout jak na oficiálním obchodě AppWorld, tak i z jiných zdrojů, bezpečnost BlackBerry® vlastní a v neposlední řadě intuitivní, rychlé a pohodlné ovládání. Fotoaparát nabízí rozlišení 5 Mpx a sekunduje mu LED blesk. K dispozici je autofocus, stabilizátor obrazu nebo rozpoznání obličeje – tedy stejné funkce jaké nabízí BlackBerry® Torch 9800. Video dokáže nahrávat v rozlišení VGA s frekvencí 25 snímků za sekundu.

Nalezneme zde také WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth v2.1 a asistovanou GPS (A-GPS). Jelikož jsou zatím známy pouze parametry CDMA verze, nedokážeme zatím říct, jak to bude s podporou sítí GSM a 3G. Respektive 3G bude přítomno zcela určitě, frekvence však zatím neznáme.

K dispozici bude nové BlackBerry® Style 9670 u operátora Sprint za cenu $99 při dvouletém úvazku od začátku listopadu. K dispozici bude také fialová verze jak můžete vidět na obrázcích. Bohužel termín oficiálního uvedení na český trh je neznámý, vzhledem k vlažnému přístupu našich operátorů však odhadujeme Q2 2011.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..