BlackBerry Playbook, Novinky

BlackBerry® Playbook se opozdí. Přijde až v březnu?

Poté co RIM zveřejnil své finanční výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku, dostala se na svět nová informace týkající se uvedení BlackBerry® Playbook na trh.Zástupce společnosti RIM prohlásil: “Ve finanční zprávě za Q4 fiskálního roku 2011 nebudou zahrnuty žádné příjmy z BlackBerry® Playbook. První příjmy očekáváme až ve Q1 fiskálního roku 2012.”

Z této informace lze leccos vyčíst, ale také nemusí znamenat nic. Připomeňme si, že BlackBerry® Playbook byl do nynějška očekáván kolem února. Kanadský operátor Rogers oznámil, že Playbook uvede na začátku roku 2011. Všichni jsme toto oznámení považovali za nepřímé potvrzení, že Playbook skutečně dorazí v únoru.

Z věty výše si většina webů odvodila, že Playbook nepřijde dříve než v březnu. Důvod je jednoduchý – Q4 fiskálního roku 2011 končí 26. února. Jelikož do tohoto období tablet nepromluví, je logicky očekáváno, že v únoru si ho ještě nikdo nekoupí.

Zda jsou informace pravdivé či nikoliv, to ukáže až čas. Jestliže však přijde Playbook skutečně až během března, znamenalo by to jediné – přímý souboj mezi BlackBerry® Playbook a Apple iPad 2. Nový iPad je totiž ohlášen na duben a oba tablety by se tak mohly střetnout tváří v tvář. Dvouměsíční náskok by mohl Playbooku hodně pomoci, přecejen Apple je marketingový čaroděj. Navíc se šíří zvěsti, že Apple chystá vlastní 7″ tablet a to by byl už souboj na ostří nože.

Myslíte si, že Playbook má na to stát se trhákem?

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..