Přístroje & Příslušenství

BlackBerry Curve 9300 – První snímky

Server CrackBerry.com přinesl první obrázky nového low-endu od RIM. Jmenuje se BlackBerry Curve 9300 a je přímým nástupcem populárního modelu 8520, který se těší velké oblibě i v našich končinách.

BlackBerry Curve 9300 - 1 BlackBerry Curve 9300 - 2

Už na první pohled je jasné, že se skutečně jedná o nástupce BlackBerry Curve 8520/8530. BlackBerry 9300 přináší nově stříbrný rámeček kolem celého těla přístroje a nový zadní kryt. Zatímco rámeček mne osobně nijak moc neoslnil, upřímně se mi spíš vůbec nelíbí, nový zadní kryt určitě chválím. K přístroji sedí mnohem lépe než je tomu u 8520/8530. Tam je zadní kryt pořád upatlaný a k pryžovému tělu ten lesklý povrch vůbec nesedí.

Co ovšem musím velmi zkritizovat, je zachování předního krytu, kde kryt displeje zasahuje až přes funkční tlačítka. Opět se tedy budeme potýkat s opatlanou celou přední plochou telefonu. Toto opravdu není šťastné řešení.

Jinak je celý vzhled stejný, zůstalo i pryžové překrytí bočních tlačítek, tlačítka pro ovládání přehrávače na horní hraně telefonu, microUSB konektor a 3.5mm audio jack pro připojení vlastních sluchátek a nově přibude také možnost připojení skrz 3G sítě. Zatím ještě nejsou zprávy, jestli bude přítomen chip GPS.

Objevilo se pár dohadů, zda je pro BlackBerry Curve 9300 připraven upgrade na OS v6. Proslýchá se, že zařízení, která budou chtít upgrade na OS v6 musí mít vnitřní paměť alespoň 512MB a jelikož nové BlackBerry má paměť pouze 256MB, není to příliš dobrá zpráva pro případné zájemce. Ovšem toto omezení by z adeptů pro upgrade vyřadilo také model Bold 9700, u kterého je upgrade slibován už déle. Inu, necháme se překvapit, jak to nakonec vše bude…

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..