Přístroje & Příslušenství

BlackBerry® Bold 9780: oficiální představení

BlackBerry Bold 9700 je momentálně pravděpodobně nejoblíbenějším zařízením BlackBerry na trhu. Po roce přichází jeho nástupce – BlackBerry Bold 9780. Ten přináší nový operační systém a lepší hardwarové parametry.

Hned na první pohled je vidět, že hlavní upgrade se konal uvnitř telefonu. Design se totiž neliší od již zmíněného Boldu 9700, prakticky vzato je tělo naprosto totožné. Ale jak se říká – proč měnit to co funguje? Rozměry jsou tedy u modelu 9780 stejné jako u předchůdce a to celých 109 x 60 x 14 mm. Dokonce i hmotnost je totožná, konkrétně 122 gramů.

Na totožném těle se nachází také totožné prvky. Je to například displej, jehož úhlopříčka činí 2,44″ a rozlišení je HVGA+ (480×360). Nové displej BlackBerry však mají lepší pozorovací úhly, takže alespoň nějaká změna nastala. Po displejem najdeme hlavní zbraň zařízení BlackBerry, kterou je plnohodnotná qwerty klávesnice. Je opět totožná jako u modelu 9700 a tak můžeme očekávat i podobně skvělou a přesnou práci s ní. Nad displejem najdeme ještě obligátní informační diodu a otvor reproduktoru. Zadní straně dominuje malý obdélník imitující kůži na krytu baterie zatímco nad ním můžeme vidět čočku fotoaparátu s LED bleskem. Fotoaparát si polepšil ze 3,2 Mpx na rovných 5 Mpx. Nechybí mu autofocus a některé další rozšiřující možnosti.

Jak už jsem řekl, ty hlavní změny přicházejí uvnitř. Byly udělány speciálně pro nový operační systém BlackBerry® 6. Procesor bohužel zůstal nezměněn a tak nám BlackBerry Bold 9780 pohání jádro taktované na 624 MHz. Vylepšení se naopak dočkala paměť a to jak ROM, tak i RAM. Obě povýšily z hodnoty 256 MB na celých 512 MB, takže prostoru pro běh aplikací bude dostatek. Navíc je k zařízení přiložena 2GB paměťová karta na kterou můžete nahrávat co je libo.

TIP! Podívejte se na Live demo modelu BlackBerry® Bold 9780

Operační systém BlackBerry® 6 je kapitola sama o sobě. Přináší mnoho novinek, ale zároveň si ponechává všechny vlastnosti, na které jsme u BlackBerry zvyklí, to znamená rychlost, bezpečnost, otevřenost a skvělé intuitivní a svižné ovládání. Hlavními novinkami OS BlackBerry® 6 je univerzální vyhledávání, nový prohlížeč, změněné a vylepšené uživatelské rozhraní přátelštější pro dotykové displeje a tak dále. Ovšem je navržen tak, aby běžel skvěle jak na dotykovém přístroji jako je BlackBerry Torch 9800, tak na nedotykových zařízeních, kterým je Bold 9780 a v budoucnu také modely 9700, 93xx a 91xx, na které bude dostupný upgrade.

Co se týče sítí, tak řada Bold od BlackBerry je přímo ideální pro cestovatele. Podporuje sítě GSM, UMTS i HSPA. Na internet se pak dostanete ještě pomocí WiFi 802.11 b/g/n. Samozřejmostí je Bluetooth ve verzi 2.1 s podporou A2DP. Spolehlivě na BlackBerry Bold 9780 přehrajete audio ve formátech MP3, MIDI, AMR-NB, AAC/ AAC+/ eAAC+ a WMA, dále pak video ve formátech MPEG4 Part 2 Simple Profile, H.263 a WMV. Baterie by měla udržet zařízení na příjmu až 22 dní v síti GSM a až 17 dní v sítích UMTS.

Dostupný bude nový model BlackBerry Bold 9780 už v listopadu, v Čechách je zatím jakékoliv datum velkou neznámou. Cena by se měla pohybovat mezi 12 000 – 13 000 Kč.

AKTUALIZACE:

Americký T-Mobile bude nabízet BlackBerry® Bold 9780 za $129,99 s dvouletým úvazkem. Kéž by naši operátoři měli dotované ceny podobné.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..