BlackBerry Aplikace

BlackBerry® News Feeds: oficiální RSS čtečka pro Vaše BlackBerry®

RIM uvolnil oficiální RSS čtečku pro zařízení BlackBerry®. Jmenuje se BlackBerry® News Feeds a vypadá skvěle. Narozdíl od aplikací třetích stran je nová čtečka mnohem lépe integrovaná do prostředí operačního systému BlackBerry® a vy tak máte skvělý přehled o tom, co se kde děje.

Primární úkol aplikace BlackBerry® News Feeds je samozřejmě čtení RSS kanálů na internetu a tuto činnost zvládá skvěle. Hlavní výhodou této aplikace je přehlednost – prostředí je hezké a přehledné. Čtení novinek na internetu je zábava.

V samotné aplikaci si můžete zobrazit všechny nepřečtené novinky nebo číst a spravovat jednotlivé zdroje a přidávat nové. Při přidávání nových zdrojů můžete buď vyhledávat URL adresu nebo zadáte pouze heslo, podle kterého Vám vyhledávač nabídne nejrůznější zdroje. Již přednastavené jsou některé zdroje v kategoriích Mohlo by Vás zajímat, BlackBerry, Business, Cool Feeds, Životní styl&Zájmy, Novinky, Politika, Věda, Sport, Technologie. V každé z kategorií na Vás čeká seznam zajímavých zdrojů, u kterých se můžete přihlásit k odběru.

BlackBerryNewsFeeds (1) BlackBerryNewsFeeds (2) BlackBerryNewsFeeds (3)

BlackBerryNewsFeeds (4) BlackBerryNewsFeeds (5) BlackBerryNewsFeeds (6)

Aplikace je také integrovaná do 2samotného prostředí OS. Z aplikace rovnou můžete sdílet jednotlivé novinky skrze email, PIN, sms, mms, BBM, Facebook, Twitter apod. Aplikaci můžete také integrovat do složky Zprávy. Tuto možnost naleznete v nastavení, kde si můžete také upravit čas aktualizace kanálů, zkontrolovat update aplikace a tak dále.

BlackBerryNewsFeeds (7) BlackBerryNewsFeeds (8) BlackBerryNewsFeeds (9)

Aplikace BlackBerry® News Feeds je závislá na BlackBerry® ID. Musíte se nejdříve přihlásit a poté již můžete aplikaci naplno využívat. A na závěr jedna lahůdka pro uživatele RSS čtečky Viigo – doBlackBerry® News Feeds můžete bez problémů importovat své odběry z Viigo.

BlackBerry® news Feeds můžete stáhnout na BB AppWorld v kategorii Test Center (návod na instalaci AppWorld).

Více info o samotné aplikaci zde: Appworld.blackberry.com/BBNewsFeeds

Poznámka:

Aplikace je zatím v beta verzi, to znamená, že je přítomno pár bugů:

  • položka obsahující video zobrazí pouze prázdné místo
  • pokud je URL delší než 140 znaků, URL se zkrátí a následně adresa vyhodí chybu 404
  • mezerník v položce posouvá pouze na další odkaz
  • možná chybová hláška při pokusu importovat odběry z aplikace Viigo
Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

  1. Tak já se sice co AppWorld dostanu – díky Vojtovu návodu pro manuální instalaci a až poté stažení aktualizace – ale bohužel Test Centrum je pro mě uzavřené. Tedy, “This item is not supported for your device.”
    Mám 8520, OS5, že by to bylo tím TO2?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..