BlackBerry Aplikace

BlackBerry® News Feeds: oficiální RSS čtečka pro Vaše BlackBerry®

RIM uvolnil oficiální RSS čtečku pro zařízení BlackBerry®. Jmenuje se BlackBerry® News Feeds a vypadá skvěle. Narozdíl od aplikací třetích stran je nová čtečka mnohem lépe integrovaná do prostředí operačního systému BlackBerry® a vy tak máte skvělý přehled o tom, co se kde děje.

Primární úkol aplikace BlackBerry® News Feeds je samozřejmě čtení RSS kanálů na internetu a tuto činnost zvládá skvěle. Hlavní výhodou této aplikace je přehlednost – prostředí je hezké a přehledné. Čtení novinek na internetu je zábava.

V samotné aplikaci si můžete zobrazit všechny nepřečtené novinky nebo číst a spravovat jednotlivé zdroje a přidávat nové. Při přidávání nových zdrojů můžete buď vyhledávat URL adresu nebo zadáte pouze heslo, podle kterého Vám vyhledávač nabídne nejrůznější zdroje. Již přednastavené jsou některé zdroje v kategoriích Mohlo by Vás zajímat, BlackBerry, Business, Cool Feeds, Životní styl&Zájmy, Novinky, Politika, Věda, Sport, Technologie. V každé z kategorií na Vás čeká seznam zajímavých zdrojů, u kterých se můžete přihlásit k odběru.

BlackBerryNewsFeeds (1) BlackBerryNewsFeeds (2) BlackBerryNewsFeeds (3)

BlackBerryNewsFeeds (4) BlackBerryNewsFeeds (5) BlackBerryNewsFeeds (6)

Aplikace je také integrovaná do 2samotného prostředí OS. Z aplikace rovnou můžete sdílet jednotlivé novinky skrze email, PIN, sms, mms, BBM, Facebook, Twitter apod. Aplikaci můžete také integrovat do složky Zprávy. Tuto možnost naleznete v nastavení, kde si můžete také upravit čas aktualizace kanálů, zkontrolovat update aplikace a tak dále.

BlackBerryNewsFeeds (7) BlackBerryNewsFeeds (8) BlackBerryNewsFeeds (9)

Aplikace BlackBerry® News Feeds je závislá na BlackBerry® ID. Musíte se nejdříve přihlásit a poté již můžete aplikaci naplno využívat. A na závěr jedna lahůdka pro uživatele RSS čtečky Viigo – doBlackBerry® News Feeds můžete bez problémů importovat své odběry z Viigo.

BlackBerry® news Feeds můžete stáhnout na BB AppWorld v kategorii Test Center (návod na instalaci AppWorld).

Více info o samotné aplikaci zde: Appworld.blackberry.com/BBNewsFeeds

Poznámka:

Aplikace je zatím v beta verzi, to znamená, že je přítomno pár bugů:

  • položka obsahující video zobrazí pouze prázdné místo
  • pokud je URL delší než 140 znaků, URL se zkrátí a následně adresa vyhodí chybu 404
  • mezerník v položce posouvá pouze na další odkaz
  • možná chybová hláška při pokusu importovat odběry z aplikace Viigo
Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

  1. Tak já se sice co AppWorld dostanu – díky Vojtovu návodu pro manuální instalaci a až poté stažení aktualizace – ale bohužel Test Centrum je pro mě uzavřené. Tedy, “This item is not supported for your device.”
    Mám 8520, OS5, že by to bylo tím TO2?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..