Přístroje & Příslušenství

Bitva prohlížečů – BlackBerry® Torch™ vs. iPhone 4 vs. Samsung Captivate

Pár dnů po oficiálním představení nového BlackBerry® Torch™ 9800 nás server Crackberry.com začal informovat o různých vlastnostech tohoto nového a podle mnohých nejlepšího BlackBerry® smartphonu. Tento článek se týká hlavně nového browseru, který bude postaven tváří v tvář iPhonu 4 a u nás neznámému Samsungu Captivate™(výkonnostně na úrovni Samsung Galaxy S). Jak tento souboj dopadl?

Tento souboj se dá označit opravdu za souboj titánů. Samsung Captivate a iPhone patří výkonnostně mezi nejlepší mobilní telefony (smartphony) na světě a totéž platí o jejich browserech. Jak iOS tak Android již má delší dobu ve své výzbroji browser na jádře WebKit. Jak proti nim obstojí nový browser BlackBerry, nově také na WebKitu? Jako doplněk ve videu účinkuje BlackBerry® Bold 9700 a to pro srovnání nového a starého browseru BlackBerry®.

Link na YouTube

Musím říct, že toto video mne lehce zklamalo. Čekal jsem, že nový browser předvede něco lepšího. Při nahrávání stránek National Geographic se na chvíli zasekl a první pohyby po stránce byly celkem dost trhané. Přijde mi, že na videu, které jsme mohli vidět dříve od Salomondrina, je browser mnohem živější. Stejně tak při  testu ACID a HTML5 (zde) se mi jeho práce zdá lepší.

Jako lehkou omluvu můžeme brát, že nový WebKit browser BlackBerry® je velice mladý, zatímco Apple vyvíjí svůj browser už několik let. Myslím, že s updaty BlackBerry® 6 se bude razantně zlepšovat i kvalita browseru.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..