BlackBerry Aplikace

Aplikace pro čtení čárových kódů

Barcode je do češtiny přeloženo jako čárový kód. Najdeme je prakticky všude – na zboží v obchodech, na jednotlivých položkách ve skladech nebo v budovách, ale také se s nimi setkáme u našich oblíbených zařízení BlackBerry®. Barcode může skladovat neuvěřitelné množství informací od běžného textu, přes URL až k vizitkám. Je několik typů těchto speciálních kódů a dnes si představíme 3 aplikace, které je dokážou číst. A samozřejmě jsou zdarma.

Pokud poznáváte tento kód, není se čemu divit. přesně tento typ barcodu totiž používá aplikace BlackBerry® Messenger a jedná se o tzv. QR Code. Pokud se chcete dozvědět něco více o čárových kódech, podívejte se na wikipedii: CS Wiki – Čárový kód. Zjistíte tam informace o jednotlivých kódech, jejich vzhledu, kapacitě nebo způsobu kódování.

Pokud si chcete vytvořit vlastní BarCode, na internetu je spousta BarCode generátorů. Zmíním například aplikaci na Facebooku přímo od RIM, nebo QR Code Kaywa, který Vám umožňuje zapsat do QR kódu například URL, telefonní číslo, text nebo sms. Nejlepší je však asi generátor uvedený na konci tohoto článku.

.

NeoReader

NeorReader je první aplikací, kterou si zde představíme. Jedná se o čtečku od společnosti Neomedia. Jako největší pozitivum a této aplikaci vidím, že se při scanování nespouští samotný fotoaparát. Při zapnutí aplikace vidíte posuvnou lištu s ovládacími prvky a nad ní malé okénko promítaného obrazu z fotoaparátu. Pomocí jednotlivých ikon na liště se dostanete do historie snímání, nastavení, do obrazovky o aplikaci, k nápovědě a také je přítomno tlačítko pro ukončení aplikace. Najdeme zde však ještě jedno tlačítko – ruční zadání kódu. Do něj můžete zadat číselnou hodnotu kódu a vyhnete se tak nutnosti focení.

.

Aplikace NeoReader umí číst QR code, DataMatrix a Aztec Code. Asi největší nevýhodou tohoto prográmku je nepohodlné ovládání, ale svůj úkol splní více než obstojně.

Stahovat můžete na http://www.neoreader.com/

BeeTagg

S touto aplikací jsem se setkal jako první. Nabízí celkem příjemné uživatelské rozhraní, které je od verze 3.0 podstatně změněné. Na hlavní obrazovce se nacházejí 3 ikony – první pro spuštění fotoaparátu, druhá zpřístupní obrazovku s oblíbenými kódy, které si můžete vždy uložit, a třetí slouží pro vstup na obrazovku More. Tam nelezneme ikonu pro sdílení(email nebo sms), zaslání hodnocení společnosti BeeTagg, kontrolu updatu, nápovědu a obrazovku o aplikaci.

Pomocí aplikace BeeTagg přečtete QR Code, DataMatrix a nebo speciální BeeTagg Code. Na stránce http://generator.beetagg.com/ si můžete vygenerovat kód pro URL, kontakt, EBay, YouTube nebo RSS, na stránce http://www.beetagg.com pak můžete stáhnout samotná BeeTag reader.

ScanLife

ScanLife je aplikace, která má ze všech 3 aplikací pravděpodobně nejpříjemnější uživatelské rozhraní a asi je i nejlepší. Hned po spuštění na Vás vykoukne několik velkých ikon, prostředí je přehledné a příjemné. Ta největší ikona slouží ke spuštění fotoaparátu. Po vyfocení kódu se fotoaparát ukončí, začne se analyzovat kód a při rozluštění aplikace udělá rovnou akci, kterou přečte v kódu. Další ikony Vás dostanou do menu nastavení, historie, nápovědy a obrazovky o aplikaci.

Pomocí aplikace ScanLife přečtete  QR Code, DataMatrix, EZ Code a UPC/EAN (pouze zařízení s autofocusem).

Stahovat můžete na http://web.scanlife.com. Po registraci získáte možnost vytvořit kódy pro URL, sms, telefon, kontakt, menu nebo Twitter. A právě čtení například kódu vizitky pomocí ScanLife je opravdu skvělé. A proto je aplikace ScanLife asi nejlepší aplikace pro čtení čárových kódů. nejen kvůli čtení, ale také kvůli skvělé práci s nimi.

.
Na závěr se podívejte ne video, jak se pracuje s aplikací ScanLife při čtení čárového kódu.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

  1. ScanLife používám na svém Bold 9700. Funguje to dobře na všechny možné kódy, i při horším osvětlení nebo nízkém kontrastu. Co vidím jako základní nevýhodu této čtečky: nefunguje s vypnutým přístupem na Net. Po přečtení kódu se okamžitě prohledává internet a když tam nenajde zboží přiřazené k tomuto kódu, tak teprve potom zobrazí obsah kódu. Pokud je přístup do sítě zakázaný, tak si o něj řekne, ale přečtenou hodnotu neposkytne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..