BlackBerry Playbook, Novinky

Adobe Flash 10.1 pro BlackBerry® OS potvrzen

Společnost Adobe, vlastník a vývojář technologie Flash, potvrdila dostupnost Flash 10.1 pro nové mobilní platformy. Je mezi nimi také BlackBerry®, konkrétní datum však oznámeno nebylo.

Technologie Adobe Flash v mobilní verzi 10.1 se tak průběžně dostane na téměř všechny mobilní platformy. Kromě Google Android, kde už se s Flashem setkáme, totiž byla oznámena podpora dalších platforem. Jedná se konkrétně o zmíněné BlackBerry®, Symbian OS, Windows Phone, MeeGo, LiMo a nové WebOS 2.0. Jediný velký výrobce, který stále odmítá Flash je tak Apple. Ten stále hlásá, že nastupuje éra HTML 5. To je sice pravda, ale dokud nebude HTML 5 rozšířené jako Flash, pak je absence technologie od Adobe dosti nepříjemná. A na zařízeních určených pro internet jako je iPad a iPhone chybějící podpora Flash opravdu zamrzí.

RIM už oznámil podporu Flash cca před jedním rokem. Bohužel od té doby bylo ticho po pěšině a to rozvířil až BlackBerry® PlayBook. Jeho nový operační systém od společnosti QNX totiž Flash podporuje a RIM se tím nezapomíná chlubit na každém kroku. Zda bude Flash dostupný pouze pro OS BlackBerry® 6 a nový WebKit browser, nebo i pro starší OS 5 zatím není známo, stejně tak datum, kdy by měl být dostupný upgrade/patch pro podporu Adobe Flash 10.1.

Zdroj: BerryReview

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..